Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-02 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat
fot. Kasper FiszerTramwaje na ul. Konstantynowskiej w Łodzi
Władze Łodzi zapewniają, że dążą do przeprowadzenia remontu nieczynnego torowiska w ul. Konstantynowskiej. Dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku do urzędu marszałkowskiego trafi jednak wnioek o dofinansowanie tej inwestycji. Kiedy uda się zatem ją rozpocząć?

Dużo miejsca poświęcamy ostatnio na naszych łamach kwestii zamykanych ze względu na zły stan techniczny torowisk w Łodzi. Za kilka dni tramwaje przestaną kurswać na dwóch kolejnych odcinkach – na Koziny i w ciągu ul. Legionów. Od marca nieczynna pozostaje zaś podmiejska linia do Konstantynowa Łódzkiego, przy czym warto zauważyć, że przyczyną wstrzymania przewozów był m.in. katastrofalny stan torowiska i sieci trakcyjnej w granicach administracyjnych Łodzi – na ul. Konstantynowskiej od ul. Krzemienieckiej do granicy miasta.

Wniosek o dofinansowanie z RPO dopiero za niecały rok

Władze Konstantynowa ogłosiły niedawno, że chcą niebawem rozpisać przetarg na projekt i wykonanie modernizacji swojej części linii. Na jej otwarcie najprawdopodobniej przyjdzie nam jeszcze poczekać – patrząc optymistycznie – przynajmniej dwa lata. Urząd Miasta Łodzi podtrzymuje bowiem swoją deklarację, że dąży do realizacji inwestycji na ul. Konstantynowskiej, ale wydaje się ona bardzo odległa w czasie.

Magistrat zamierza pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, ale do przekazania dokumentów w tej sprawie władzom regionalnym droga jest jeszcze daleka. – Obecnie jesteśmy na etapie przetargowym na wykonawcę studium wykonalności, które pozwoli na złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji – mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi. – Wniosek złożymy w przyszłym roku. Według założeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego powinno to nastąpić w trzecim kwartale – dodaje nasz rozmówca.

Kuedy ruszą roboty budowlane i ile będą warte? Na razie nie wiadomo

– Prace chcemy realizować w kolejnych latach po otrzymaniu dofinansowania. Studium wykonalności pokaże dokładne koszta inwestycji – mówi Tomasz Andrzejewski. Roboty na łódzkim odcinku trasy nie zaczną się więc wcześniej niż w 2021 r., a założenie, że uda się je w tym samym roku zakończyć, należy uznać za śmiałe.

Na razie podróżni muszą korzystać z zastępczej linii autobusowej. MPK próbuje znaleźć podwykonawcę, który przejąłby od miejskiej spółki obsługę trasy. Niedawno otwarto oferty w przetargu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Komunikacja

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Kasper Fiszer 24 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5