Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Drogie przedłużenie tramwaju do przystanku ŁKA Marysin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-19 16:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Drogie przedłużenie tramwaju do przystanku ŁKA Marysin
mat. UM Łódź
Kolejny łódzki przetarg tramwajowy nie przyniósł przełamania złej passy. Wszystkie oferty w przetargu na budowę nowego odcinka trasy tramwajowej w ciągu Strykowskiej do przystanku ŁKA Marysin znacząco przewyższają budżet. W tej sytuacji można spodziewać się, że Łódź zrealizuje oszczędniejszą wersję krańca – w oddaleniu od przystanku kolejowego.

Przedmiotem przetargu jest budowa nowego torowiska tramwajowego, który połączy przebudowywaną trasę w ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź – Marysin – z przebiegiem w tunelu pod ul. Inflancką. Na nowej pętli przewidziano trzy tory.

Dzisiaj (19 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy, ale wszystkie złożyły oferty znacząco przewyższające skromny budżet, określony na kwotę 21,891 mln zł brutto. Budimex proponuje 57,727 mln zł brutto, Torpol – 59,880 mln zł, Strabag – 66,107 mln zł, Alusta – 69,841 mln zł brutto. Kryteria wyboru to cena (60%) i gwarancja (40%).

W tej sytuacji można spodziewać się, że Łódź nie rozstrzygnie przetargu. W takiej sytuacji uruchomiona może zostać opcja w przetargu na przebudowę torowiska w ciągu Wojska Polskiego i Strykowskiej, która przewiduje budowę krańca dla tramwajów dwukierunkowych za istniejącą pętlą tramwajową. Wówczas całą trasę w ciągu Strykowskiej i Wojska Polskiego będą mogły obsługiwać wyłącznie tramwaje dwukierunkowe. Projekty krańców prezentowaliśmy tutaj. Oferty we wspomnianym przetargu otwarto w I połowie kwietnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju

Przestrzeń

Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2021

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego

Przestrzeń

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego

Witold Urbanowicz 13 kwietnia 2021

Łódź: Nowy przetarg na Północną. Z ograniczeniem prac na pętli

Przestrzeń

Łódź: Nowy przetarg na Północną. Z ograniczeniem prac na pętli

Witold Urbanowicz 13 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5