Partner serwisu
Komunikacja

ŁKA zadowolona z zainteresowania nowymi przystankami kolejowymi

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
22-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
17-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA zadowolona z zainteresowania nowymi przystankami kolejowymi
fot. Elżbieta Tomes/PKP PLK
Samorządowy operator połączeń kolejowych w regionie łódzkim deklaruje, że zainteresowanie pasażerów nowymi przystankami kolejowymi jest dla niego zadowalające. Najszybciej rośnie popularność przystanku Pabianice Północne. ŁKA zatrzymuje tam zresztą najwięcej swoich pociągów.

W grudniu zeszłego roku do użytku oddane zostały kolejne trzy nowe przystanki kolejowe zlokalizowane na obszarze aglomeracji łódzkiej. Znalazły się one przy liniach nr 14 (Pabianice Północne), 15 (Zgierz-Rudunki) i 16 (Jedlicze k. Zgierza). Ze wszystkich bez przesiadek można dojechać do Łodzi, a także odpowiednio do Sieradza, Łowicza czy Kutna.

Prognozy frekwencji były trafione

Po kilku miesiącach eksploatacji główny przewoźnik wykorzystujący przystanki, wojewódzka spółka ŁKA, jest zadowolony z popularności obiektów. – Zainteresowanie podróżnych nowymi przystankami jest zgodne z naszymi wcześniejszymi prognozami – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podkreśla także, że wymiana pasażerska we wszystkich opisywanych przypadkach stopniowo rośnie.

Największe zmiany dotyczą przystanku w Pabianicach. Tam w kwietniu tego roku wojewódzki operator obsłużył o 43 proc. więcej pasażerów niż w styczniu. Na drugim biegunie znajduje się przystanek w Jedliczu. Tam zmiana wyniosła 14 proc. W Zgierzu osiągnięto dobry wynik na poziomie 38 proc.

Przystanków dla ŁKA regularnie przybywa

Dodajmy, że od ok. dekady siatka przystanków kolejowych w województwie łódzkim jest regularnie rozbudowywana. Dostępność do kolei poprawiła się zwłaszcza w samej Łodzi oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Przy nowych peronach przystają także pociągi PKP Intercity, Polregio czy Kolei Wielkopolskich.

Trwa też budowa kolejnych nowych obiektów. Przystanki budowane są w Łodzi (Zarzew) czy Głownie (Północ). Inwestycje są realizowane w ramach rządowego programu przystankowego na lata 2021 – 2025.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5