Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA z umową na autobusy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
14-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA z umową na autobusy
fot. Solaris
Łódzka Kolej Aglomeracyjna podpisała umowę z Solarisem na zakup 20 autobusów hybrydowych, które będą służyły w ramach linii dowozowych do sieci kolejowej na terenie województwa łódzkiego. Zakup jest w dużej mierze dofinansowany z Polskiego Ładu.

Przedmiotem zamówienia jest zakup 20 autobusów hybrydowych, które mają uzupełnić sieć transportową w regionie i jeszcze w lepszy sposób zintegrować kolej z autobusami. Właścicielem pojazdów ma pozostać województwo łódzkie, a region otrzymał na zakup nowych autobusów ponad 27 milionów złotych w ramach pierwszego naboru programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 10,5-11 m, które pomieszczą 70 osób, w tym 27 na miejscach siedzących. Preferowany układ drzwi to 1:2:0 lub też 2:2:0. Hybrydy mają być niskopodłogowe lub też niskowejściowe. Pojazdy mają być napędzane dwoma silnikami, elektrycznym oraz spalinowym. Moc silnika elektrycznego określono na co najmniej 14 kW, moc głównego, spalinowego silnika to 170 kW.

Termin składania ofert minął w czerwcu. Wystartowały dwa podmioty – Solaris i EvoBus. Zwycięska okazała się jednak oferta Solarisa, który zaproponował pojazdy Urbino 10,5 mild hybrid za 31,930 mln zł, co mieściło się w budżecie zamawiającego w wysokości 32 mln zł.

Umowa z producentem została zawarta 6 września. Na dostawy przewidziano 12-13 miesięcy.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5