Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ŁKA z ofertami na autobusy. Duże szanse na rozstrzygnięcie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-06-10 13:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA z ofertami na autobusy. Duże szanse na rozstrzygnięcie
fot. Solaris
Łódzka Kolej Aglomeracyjna otworzyła oferty w powtórnym przetargu na zakup 20 autobusów hybrydowych, które będą służyły w ramach linii dowozowych do sieci kolejowej na terenie województwa łódzkiego. Zakup jest w dużej mierze dofinansowany z Polskiego Ładu. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna prowadzi ponowny przetarg na zakup 20 autobusów hybrydowych, które mają uzupełnić sieć transportową w regionie i jeszcze w lepszy sposób zintegrować kolej z autobusami. Właścicielem pojazdów ma pozostać województwo łódzkie, a region otrzymał na zakup nowych autobusów ponad 27 milionów złotych w ramach pierwszego naboru programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 10,5-11 m, które pomieszczą 70 osób, w tym 27 na miejscach siedzących. Preferowany układ drzwi to 1:2:0 lub też 2:2:0. Hybrydy mają być niskopodłogowe lub też niskowejściowe. Pojazdy mają być napędzane dwoma silnikami, elektrycznym oraz spalinowym. Moc silnika elektrycznego określono na co najmniej 14 kW, moc głównego, spalinowego silnika to 170 kW.

Dziś (10 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Solaris wycenił zlecenie na 31,930 mln zł, oferując Urbino 10,5 mild hybrid, a EvoBus na 36,073 mln zł, proponując model Mercedes-Benz Citaro K mild hybrid. Budżet na ten cel wynosi 32 mln zł. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują cena brutto – 60%, gwarancja na cały pojazd – 30%, moc silnika spalinowego – 8%, a także liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi – 2%. Na dostawy przewidziano 12-13 miesięcy.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Wystartował jedynie Solaris, wyceniając pojazdy na 49 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Coraz większe wykorzystanie kolei w mieście

Komunikacja

Łódź: Coraz większe wykorzystanie kolei w mieście

Kasper Fiszer 07 czerwca 2022

ŁKA ponawia przetarg na 20 autobusów hybrydowych

Komunikacja

ŁKA ponawia przetarg na 20 autobusów hybrydowych

Jakub Rösler 05 maja 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5