Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA z ofertami na autobusy. Duże szanse na rozstrzygnięcie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
10-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA z ofertami na autobusy. Duże szanse na rozstrzygnięcie
fot. Solaris
Łódzka Kolej Aglomeracyjna otworzyła oferty w powtórnym przetargu na zakup 20 autobusów hybrydowych, które będą służyły w ramach linii dowozowych do sieci kolejowej na terenie województwa łódzkiego. Zakup jest w dużej mierze dofinansowany z Polskiego Ładu. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna prowadzi ponowny przetarg na zakup 20 autobusów hybrydowych, które mają uzupełnić sieć transportową w regionie i jeszcze w lepszy sposób zintegrować kolej z autobusami. Właścicielem pojazdów ma pozostać województwo łódzkie, a region otrzymał na zakup nowych autobusów ponad 27 milionów złotych w ramach pierwszego naboru programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 10,5-11 m, które pomieszczą 70 osób, w tym 27 na miejscach siedzących. Preferowany układ drzwi to 1:2:0 lub też 2:2:0. Hybrydy mają być niskopodłogowe lub też niskowejściowe. Pojazdy mają być napędzane dwoma silnikami, elektrycznym oraz spalinowym. Moc silnika elektrycznego określono na co najmniej 14 kW, moc głównego, spalinowego silnika to 170 kW.

Dziś (10 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Solaris wycenił zlecenie na 31,930 mln zł, oferując Urbino 10,5 mild hybrid, a EvoBus na 36,073 mln zł, proponując model Mercedes-Benz Citaro K mild hybrid. Budżet na ten cel wynosi 32 mln zł. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują cena brutto – 60%, gwarancja na cały pojazd – 30%, moc silnika spalinowego – 8%, a także liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi – 2%. Na dostawy przewidziano 12-13 miesięcy.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Wystartował jedynie Solaris, wyceniając pojazdy na 49 mln zł.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5