Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA z nowym połączeniem do Skierniewic

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
22-12-2015
Ostatnia modyfikacja:
01-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA z nowym połączeniem do Skierniewic
Fot. Kasper FiszerŁKA
Na początku stycznia przyszłego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi zapowiadane połączenie Zgierz – Łódź Widzew – Skierniewice. Przewoźnik będzie oferował na kolejnej swojej trasie dwie pary połączeń dziennie. Rozwój sieci ŁKA ma przyczynić się do dalszego wzrostu liczby podróżnych – w tym roku przewieziono ich już niemal 2 mln.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła dziś szczegóły dotyczące zapowiadanego uruchomienia kolejnej swojej linii – do Skierniewic. Kursy realizowane będą w dni robocze od początku przyszłego roku. Przewoźnik uruchomi póki co tylko dwie pary pociągów, do znaczniejszego rozszerzenia oferty niezbędny byłby bowiem dodatkowy tabor. Spółka planuje jego zakup w bieżącej perspektywie unijnej, ale prawdopodobnie pojawi się on dopiero za trzy – cztery lata.

– To pierwsze połączenie wykraczające poza pierwotny plan zasięgu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – To ekologiczny i niezawodny środek transportu, będziemy więc chcieli go dalej rozwijać, spółka na pewno skorzysta ze środków unijnych i rozszerzy po raz kolejny swoją ofertę. Na ŁKA czekają m.in. Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki czy Opoczno – mówił.

Tymczasem przewoźnik chce zapewnić możliwość wygodnego dojazdu do pracy w Łodzi dla skierniewiczan. – Dwa pociągi ułożone są tak, by można było dotrzeć do Łodzi na godzinę 7:00 i wyjechać z powrotem po 15:00 – wskazywała Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Uruchomienie dwóch par nowych pociągów nie będzie oznaczało likwidacji innych kursów Przewozów Regionalnych, a rozszerzenie oferty. Lenarczyk deklaruje, że bilety okresowe ŁKA honorowane będą w pociągach Regio PR, a cena biletu miesięcznego ŁKA pozostanie na obecnym poziomie 289 zł.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Rynek Kolejowy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5