Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ŁKA z nową kartą, bezpłatnym internetem i nowymi relacjami

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2014-10-03 15:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA z nową kartą, bezpłatnym internetem i nowymi relacjami
źródło: ŁKAelektroniczna karta ŁKA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała swój nowy nośnik elektroniczny. Od listopada na spersonalizowanej karcie ŁKA będzie można kodować także wspólny bilet na kolej i komunikację miejską. Spółka poinformowała też o nowych relacjach, jakie wprowadzi w listopadzie i grudniu tego roku.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna ma już swój własny elektroniczny nośnik biletów. Spersonalizowana karta z wyrysowaną siecią realizowanych i planowanych połączeń wojewódzkiej spółki na razie służy do kodowania na niej własnych biletów okresowych przewoźnika. – Już od listopada będzie można zapisać na niej także Wspólny Bilet Aglomeracyjny – zapowiedział prezes ŁKA Andrzej Wasilewski. Póki co jeden bilet uprawniający do przejazdu komunikacją miejską w Łodzi i kilku mniejszych miastach regionu można zakodować jedynie na łódzkiej karcie miejskiej Migawka.

Nowe kursy do Sieradza, wszystkie z internetem

Przewoźnik wprowadził też do swojej oferty bilet dla seniorów – oferuje wszystkim, którzy skończyli 60 lat, pięćdziesięcioprocentowy upust na bilety jednorazowe i okresowe. Ulga nie dotyczy jednak biletu aglomeracyjnego, bo jego emitentem jest łódzki Zarząd Dróg i Transportu, a ŁKA – jedynie jednym z podmiotów honorujących wspólne rozwiązanie taryfowe. Wprowadzoną 1 października nowością jest też bezpłatny dostęp do internetu. Wszystkie składy samorządowego przewoźnika wyposażone są w gniazdka, co ułatwia pracę z komputerem.

ŁKA przygotowuje się do znacznego wzrostu pracy przewozowej. – Od 1 listopada przejmiemy wszystkie pociągi z Łodzi do Sieradza, które kończą tam bieg – zapowiedziała Marta Markowska, rzecznik prasowy spółki. – W Przewozach Regionalnych pozostaną tylko połączenia dłuższe, np. do Wrocławia – dodała.

Powoli rusza kolej obwodowa

– W listopadzie uruchomimy też pociągi na kolejnej części tzw. kolei obwodowej – Łódź Kaliska – Łódź Chojny – Łódź Widzew – powiedziała nam Marta Markowska. Kursujące na tej trasie pociągi mają jednak mieć relacje wykraczające poza ten krótki odcinek. – Część kursów będzie dojeżdżała do Zgierza. Docelowo chcemy, by składy pojechały przez Łódź Żabieniec z powrotem na Dworzec Kaliski – usłyszeliśmy od rzecznik prasowej. – Koleją obwodową pojedzie też część pociągów zjeżdżających z Sieradza, dzięki czemu uzyskamy połączenie na Widzew – dodała Marta Markowska.

Tworzenie relacji przelotowych przez Łódź Kaliską, jeśli tylko stanie się regułą, może zapewnić atrakcyjną ofertę dla chcących dostać się z łódzkich osiedli czy z peryferyjnych części aglomeracji dalej niż do jej centrum. Proces ten ma być kontynuowany w grudniu, kiedy ŁKA przejmie cały ruch regionalny na linii z Łodzi do Łowicza i uzupełni ofertę PR pomiędzy stolicą regionu a Koluszkami. – Część połączeń z Łowicza będzie zjeżdżała na Widzew – zapowiada Marta Markowska. Pociągi nie pojadą jednak krótszą trasą przez Zgierz i Stoki, ale standardową przez Łódź Kaliską i Łódź Chojny, co pozwoli nie ominąć stosunkowo dobrze skomunikowanych stacji Żabieniec i Kaliska, z których pociągi do Łowicza odjeżdżają od początku istnienia linii.

Zaplecze jest prawie gotowe

Nieco zaskakujące jest natomiast, że kursy ŁKA z Koluszek dojadą nie na leżący najbliżej Śródmieścia Dworzec Kaliski, ale z Widzewa zostaną skierowane na otwartą we wrześniu trasę do Zgierza przez Stoki albo skończą bieg w Łodzi-Widzewie. Tam też znajduje się zaplecze taborowe spółki. Mimo zapowiedzi z połowy września wciąż nie wjeżdżają tam pociągi, ale zakończyły się już prace budowlane. Baza ma być gotowa do 10 października, kiedy specjalnym pociągiem wjadą do niej uczestnicy odbywającego się w Łodzi Kongresu Kolejowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie: Bilet aglomeracyjny w trzech kolejnych miastach

Prawo & Finanse

Łódzkie: Bilet aglomeracyjny w trzech kolejnych miastach

Kasper Fiszer 30 września 2014

ŁKA: Rozszerzymy bilet aglomeracyjny

Komunikacja

ŁKA: Rozszerzymy bilet aglomeracyjny

Kasper Fiszer 10 września 2014

Łódzkie: Kolejny bezpłatny pociąg ŁKA

Komunikacja

Łódzkie: Kolejny bezpłatny pociąg ŁKA

Roman Czubiński 29 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5