Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ŁKA: Wspólny bilet z PKS Sieradz

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-12-07 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA: Wspólny bilet z PKS Sieradz
Fot. Kasper FiszerDworzec kolejowy w Sieradzu
PKS Sieradz skomunikuje od 10 grudnia 34 kursy z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Łodzi. Wojewódzki przewoźnik kolejowy wprowadza przy tym ofertę łączonego biletu intermodalnego. Rozwiązanie ma mieć charakter pilotażowy. Jeśli się sprawdzi, współpraca pomiędzy przewoźnikami ma być bardzo istotnie rozszerzona.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała dziś szczegóły nowej oferty przewozowej przygotowanej wspólnie z PKS Sieradz. Jeden z najważniejszych przewoźników autobusowych zachodniej części regionu skomunikuje swoje kursy z kilku kierunków – Wielunia, Złoczewa i Błaszek – z pociągami do Łodzi, kierując je na sieradzki dworzec kolejowy (dziś kończą one bieg na oddalonym dworcu autobusowym). Rozwiązanie to traktowane jest pilotażowo. Jeśli spotka się z zainteresowaniem pasażerów, taka sama organizacja ruchu ma zostać wprowadzona dla wszystkich regionalnych połączeń PKS.

Jeden bilet na oba środki transportu

Co równie ważne, pasażerowie będą mogli podróżować autobusem i pociągiem na podstawie jednego biletu. Będzie go można kupić zarówno w kasach kolejowych, jak i w autobusach sieradzkiego przedsiębiorstwa. – Bilet łączony będzie tańszy niż dwa oddzielne o 18 do 23 proc. – zapowiedział Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Korzystający z kolejowych ulg ustawowych będą mogli nadal korzystać z nich, kupując bilet zinegrowany, ale zniżka będzie naliczana wyłącznie od części łącznej opłaty należnej za przejazd pociągiem. Cennik przewiduje trzy strefy taryfowe, w których cena biletu do Łodzi wyniesie odpowiednio 15 zł (m.in. z Warty), 18 zł (ze Złoczewa) i 21 zł (z Wielunia) przy cenie biletu kolejowego Sieradz – Łódź Kaliska wynoszącej 14,60 zł. Za bilet z ulgą 51 proc. trzeba będzie zapłacić odpowiednio 8,88 zł, 11,88 zł i 14,88 zł.

140 przystanków PKS z dostępem do oferty ŁKA

Na razie oferta nie obejmie przejazdów do innych niż stolica województwa miejscowości. Ograniczona będzie także dystrybucja biletów w kasach kolejowych: będzie je można kupić wyłącznie na łódzkich stacjach Fabryczna i Kaliska oraz w Sieradzu. – Będą dostępne także u obsługi pociągu – zapewnia Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

– Zapewniamy możliwość dotarcia z małych miejscowości wokół Sieradza do Łodzi w ok. półtorej godziny – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Podróż autobusem zajmie ok. pół godziny, kolejną godzinę – pociągiem – wyliczał. – 10 grudnia wprowadzamy więc na stałe do siatki połączeń powiat sieradzki. Dowozowe autobusy PKS obsłużą 140 przystanków – podsumował.

Nowy rozdział w historii sieradzkiego PKS

– W naszej strategii działania jest rozszerzanie zasięgu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – powiedział natomiast Janusz Malinowski. Podkreślał przy tym, że spółka stale poprawia swoje wyniki w zakresie liczby przewiezionych podróżnych. – Dla nas to wielkie wydarzenie. Można powiedzieć, że rozpoczynamy nowy rozdział, uruchamiamy komunikację intermodalną – dodał Sławomir Gozdalik, prezes PKS Sieradz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kolejowy ruch aglomeracyjny rośnie

Komunikacja

Łódź: Kolejowy ruch aglomeracyjny rośnie

Kasper Fiszer 05 grudnia 2017

Pabianice: Kursy ŁKA sparaliżują komunikację w mieście?

Komunikacja

Pabianice: Kursy ŁKA sparaliżują komunikację w mieście?

Kasper Fiszer 15 listopada 2017

Łódź: Kolej zyskała akceptację jako środek transportu miejskiego

Komunikacja

Łódź: Kolej zyskała akceptację jako środek transportu miejskiego

Kasper Fiszer 13 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5