Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA: Więcej pociągów do gminy Andrespol?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-03-16 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA: Więcej pociągów do gminy Andrespol?
Pociąg ŁKA z Łodzi do KoluszekFot. Kasper Fiszer
Podłódzki samorząd zabiega o zwiększenie liczby połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Bedonia i do Justynowa. Być może oferta ulegnie tam poprawie przynajmniej na czas remontu wylotowej ul. Rokicińskiej w Łodzi. ŁKA zamierza bowiem złożyć swoją ofertę w zapowiedzianym przez miasto przetargu na obsługę komunikacji zastępczej obsługiwanej pociągami, proponuje też czasowe obniżenie cen zintegrowanych biletów okresowych.

Podłódzka gmina Andrespol zapowiedziała na swojej stronie internetowej, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwiększy liczbę kursów na trasie z Łodzi do Koluszek, co znacznie poprawiłoby skomunikowanie gminy ze stolicą aglomeracji. Poprawie miałyby ulec także warunki taryfowe. – Mamy zapewnienie ze strony ŁKA, że od kwietnia br. obniżone zostaną ceny biletów kolejowych i aglomeracyjnych dla pasażerów wsiadających na przystankach Bedoń i Justynów oraz zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na linii Łódź Fabryczna -  Koluszki – czytamy w krótkim komunikacie.

Przewoźnik potwierdza możliwość rozbudowania oferty połączeń, jednak do uruchomienia dodatkowych kursów droga jest jeszcze daleka. Plany ŁKA związane są bowiem z ogłoszonym niedawno przez Zarząd Dróg i Transportu postępowaniem dotyczącym wyboru przewoźnika w okresie remontu ul. Rokicińskiej, o którym pisaliśmy już na naszych łamach. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna w momencie ogłoszenia postępowania planuje zgodnie z obowiązującymi przepisami złożyć swoją ofertę – powiedziała nam Marta Markowska, rzecznik prasowy spółki.

Ostateczne decyzje zapadną w łódzkim magistracie

Ostateczna decyzja o wprowadzeniu do rozkładu jazdy nowych kursów będzie zatem ostatecznie zależeć od ZDiT, a nie od ŁKA. Nie jest też pewne, że to właśnie Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzyma kontrakt na obsługę kursów zlecanych przez samorząd Łodzi. Niezależnie od przewoźnika rozstrzygana będzie także kwestia udogodnień taryfowych, o które zabiegała gmina Andrespol.

– ŁKA zwróciła się do Zarządu Dróg [i Transportu Urzędu Miasta Łodzi] z propozycją czasowego obniżenia cen Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego dla mieszkańców podłódzkich miejscowości takich jak Bedoń, Justynów czy Gałkówek, którzy z uwagi na planowany remont Rokicińskiej będą mieli znacznie utrudniony wjazd do Łodzi. Decyzja należy jednak do ZDIT, który jest emitentem biletów, oraz od zgody partnerów projektu – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Gmina ma problemy z rozstrzygnięciem przetargu autobusowego

Niezależnie od uzgodnień z przewoźnikiem kolejowym gmina Andrespol pracuje także nad usprawnieniem organizowanej przez siebie komunikacji autobusowej. Na kwiecień planowane jest jej zintegrowanie z systemem transportu publicznego Łodzi. Przed kilkoma dniami samorząd otworzył oferty w przetargu na obsługę dwóch linii – do Bedonia i do Justynowa. W jednym z przypadków postępowanie zostało jednak unieważnione, bo oferta jedynego oferenta – spółki Kris-Tour – znacznie przekraczała kosztorys. W drugim przypadku oferty złożyli Kris-Tour oraz Plus Tour.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ŁKA rezygnuje z numeracji tras

Przestrzeń

ŁKA rezygnuje z numeracji tras

Kasper Fiszer 17 marca 2018

ŁKA: Chcemy obsłużyć Expo Horticultural 2024 w Łodzi

Prawo & Finanse

ŁKA: Chcemy obsłużyć Expo Horticultural 2024 w Łodzi

Roman Czubiński 27 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5