Partner serwisu
Komunikacja

ŁKA uruchomi kolejną linię autobusową – do Spały

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
20-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
17-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA uruchomi kolejną linię autobusową – do Spały
fot. UM Łódź
Poznaliśmy plany Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dotyczące rozwoju siatki połączeń autobusowych. Kolejna linia dowozowa dotrze do Spały. Kursy uzupełnią tam ofertę kolejową w okresie wakacyjnym.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która od 2023 r. dysponuje również taborem autobusowym, regularnie rozwija swoją siatkę połączeń dowozowych. Od marca tego roku linie obsługiwane na zlecenie ŁKA przez PKS Skierniewice docierają do Rawy Mazowieckiej, Leźnicy Wielkiej i Szczercowa. W poprzednich miesiącach pojazdy w barwach województwa łódzkiego pojechały m.in. do Zelowa czy Regien.

Więcej pociągów i dodatkowe autobusy

Kolejne połączenie wystartuje za ok. miesiąc i ułatwi dojazd do znanej miejscowości o charakterze wypoczynkowym. – Nasza spółka przygotowała wakacyjną ofertę połączeń do Spały zakładającą uruchomienie dodatkowych kursów realizowanych komunikacją autobusową – zapowiada Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na razie wojewódzki operator nie informuje o szczegółach rozkładu jazdy – mamy je poznać jeszcze w tym miesiącu.

– Zakładamy również zwiększenie liczby pociągów – powiedziała nasza rozmówczyni. Łódzki przewoźnik uruchamia bowiem połączenia kolejowe relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Spała. Oferta jest jednak dosyć skromna, bo obejmuje dwie pary kursów realizowane jedynie w dni wolne.

Dodatkowe skomunikowanie w Tomaszowie

ŁKA nie wskazuje póki co, jak poprawi się oferta połączeń kolejowych na krótkiej linii nr 53 łączącej Tomaszów Mazowiecki ze Spałą. W prowadzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe serwisie Portal Pasażera znajdziemy jednak informację o planowanym uruchomieniu trzeciej pary kursów, ale realizowanych w krótkiej relacji do i z Tomaszowa Mazowieckiego. Tam możliwa byłaby przesiadka do pociągów w kierunku stolicy województwa. Trasa byłaby wciąż obsługiwana jedynie w weekendy. Zarządca infrastruktury zastrzega, że zamieszczone w wyszukiwarce dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna obsługuje połączenia kolejowe do Spały od lipca 2022 r., gdy do regularnej eksploatacji weszły pierwsze hybrydowe zespoły trakcyjne Impuls. Wcześniej na trasie pojawiały się wyłącznie nieliczne kursy o charakterze nadzwyczajnym. Regularny rozkładowy ruch pociągów uruchamianych na ogólnych zasadach został wstrzymany w 1989 r.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5