Partner serwisu
Komunikacja

ŁKA uruchamia dwie linie autobusowe w rejonie Bedonia

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
13-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
13-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA uruchamia dwie linie autobusowe w rejonie Bedonia
fot. UMWŁ
Na 9 czerwca zaplanowany był start kolejnych dwóch linii autobusowych Łódzkiej Kolei aglomeracyjnej. Dowożą one z Bedonia do Andrespola, Woli Rakowej i Brzezin. W trasę wyjechały także zapowiadane już kursy do Spały.

W marcu tego roku sieć połączeń autobusowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej objęła kolejne miejscowości: Rawę Mazowiecką, Szczerców i Leźnicę Wielką. Po kwartale mieszkańcy regionu łódzkiego doczekają się kolejnego rozszerzenia siatki połączeń dowozowych. Tym razem otwarte zostały dwie linie skomunikowane z pociągami przewoźnika na przystanku Bedoń leżącym pomiędzy Łodzią a Koluszkami.

Otwarcie przewozów po zakończeniu inwestycji drogowej

– Uruchomienie nowych linii jest możliwe dzięki otwarciu bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Bedoniu – mówi Iwona Borowińska, p.o. dyrektor Działu Marketingu w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwsze z połączeń będzie oznaczone symbolem ŁA2, a jego trasa poprowadzi z Bedonia do Woli Rakowej. To wieś leżąca w gminie Brójce zamieszkała przez ok. 600 osób.

Druga z linii, ŁA3, prowadzi z Andrespola przez Bedoń do Brzezin. Komunikuje więc ze sobą znacznie większe miejscowości: Andrespol to wieś gminna z ok. 3 tys. mieszkańców, Brzeziny są zaś 12-tysięcznym miastem. Do obu ośrodków docierają łódzkie autobusy miejskie. – Linie będą obsługiwane przez 14 par autobusów kursujących od wczesnych godzin porannych do późnowieczornych – mówinasza rozmówczyni.

Wakacje jeszcze bez biletów

– Do 31 sierpnia tego roku przejazdy autobusami na wszystkich uruchomionych do tej pory liniach będą bezpłatne – podkreśla przedstawicielka wojewódzkiego przewoźnika. Tym samym okres braku odpłatności za podróże autobusami dowozowymi został wydłużony, bo początkowo zakładano, że zakończy się już w czerwcu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ŁKA uruchomi też uzupełniające ofertę kolejową kursy autobusowe z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały. Nie będą one jednak włączone do sieci połączeń bezpłatnych i zostaną objęte standardową taryfą kolejową.

Autobusy ŁKA będą również wykorzystywane do obsługi połączeń zastępczych w okresie inwestycji na sieci kolejowej. W wakacje zawiozą więc m.in. z Łowicza do Domaniewic i Głowna. Jeden kurs zostanie także uruchomiony w dłuższej relacji Zgierz – Łowicz.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5