Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

ŁKA unieważniło przetarg na 20 autobusów hybrydowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-04-12 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA unieważniło przetarg na 20 autobusów hybrydowych
fot. WU
Łódzka Kolej Aglomeracyjna unieważniła przetarg na zakup 20 autobusów hybrydowych, których zakup miał być dofinansowany z Polskiego Ładu. Na ten moment nie wiemy, czy postępowanie będzie powtórzone.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poszukiwała dostawcy 20 autobusów hybrydowych, które mogłyby uzupełnić siatkę przewoźnika i zapewnić integrację autobusowo-pociągową. Pojazdy miały zapewnić transport na przystanki kolejowe z miejscowości oddalonych od torów. Przewoźnik nie precyzował jednak gdzie dokładnie dojadą autobusy, a także kiedy to się stanie. Pojazdy miały pozostać własnością Województwa Łódzkiego, które pozyskało na ich zakup ponad 27 milionów złotych dofinansowania z programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

W postępowaniu, w którym oferty otworzono na początku marca bieżącego roku, wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją Solaris, a swoje produkty wycenił on na prawie 49 milionów złotych. Budżet ŁKA wynosił 32 miliony złotych, tak więc różnica była znaczna.

Przewoźnik postanowił więc unieważnić postępowanie z racji niemożności dołożenia środków finansowych i znalezienia brakujących funduszy. Na ten moment nie wiemy, czy postępowanie będzie ponowione, ani jakie zapisy obejmie ewentualny ponowny przetarg.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5