Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
25-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki
Fot. Kasper Fiszer
Władze Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zapowiadają rozszerzenie integracji biletowej na terenie Łodzi. Od nowego roku pociągami ŁKA będzie można podróżować z biletem jednorazowym MPK-Łódź. – Ma to na celu przyciągnięcie mieszkańca Łodzi do pociągu – zapowiada Andrzej Wasilewski, szef ŁKA.

W tej chwili Łódzka Kolej Aglomeracyjna oferuje już tzw. Wspólny Bilet Aglomeracyjny (WBA), będący zintegrowaną ofertą taryfową, łączącą pociągi PR i ŁKA oraz komunikację miejską w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu, Strykowie, Głownie i Łowiczu. Dzięki WBA pasażerowie korzystający z różnych środków transportu mogą odbyć podróże taniej.

Rozwiązanie łódzkie różni się nieco od występującego w aglomeracji warszawskiej, w które pasażerowie z biletami okresowymi Zarządu Transportu Miejskiego mogą bez żadnych dopłat korzystać z pociągów Kolei Mazowieckich (w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej obowiązuje pełna taryfa ZTM). Przykładowo w Łodzi w strefie miejskiej WBA jest droższy o 2 zł względem imiennego biletu sieciowego MPK-Łódź.

Podczas Kongresu Transportu Publicznego władze ŁKA zdradziły, że integracja biletowa w Łodzi zostanie pogłębiona. – W pociągach ŁKA od 1 stycznia będą honorowane bilety jednorazowe komunikacji miejskiej w Łodzi – zdradził Andrzej Wasilewski, szef Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Na razie bardzo ciężko jest, by mieszkaniec Łodzi wsiadł do pociągu. Myślimy, że tym ruchem razem z miastem przyciągniemy mieszkańców do pociągu – podkreślał Wasilewski.

ŁKA już honorowała wszystkie bilety z taryfy MPK na odcinku Łódź Żabieniec – Łódź Kaliska – Łódź Widzew. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące w okresie od kwietnia do końca sierpnia 2015 r. w czasie największych utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową Trasy W-Z w Łodzi. ŁKA uruchomiła też cztery dodatkowe pary pociągów miejskich na tej trasie.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5