Partner serwisu
Komunikacja

ŁKA odbiera nowe minibusy. Kolejne mercedesy we wrześniu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
05-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA odbiera nowe minibusy. Kolejne mercedesy we wrześniu
fot. ŁKA
Do Łodzi sukcesywnie trafiają zamówione przez województwo autobusy Mercedes-Benz Sprinter. Firma Creobus właśnie dostarczyła trzy kolejne pojazdy, które będą wykorzystywane na liniach dowozowych. Następne dostawy zaplanowano na wrzesień i listopad.

Sukcesywnie rozbudowywana jest sieć połączeń dowozowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwanych własnym taborem autobusowym. W zeszłym miesiącu wystartowały nowe linie obsługujące rejon Bedonia, dzięki którym można dojechać m.in. do Andrespola i Brzezin. W planach jest zaś wprowadzenie do systemu kolejowej komunikacji autobusowej trasy z Pabianic do Lutomierska.

Trzy sprintery w trakcie rejestracji

Kolejne zmiany oznaczają oczywiście zwiększone zapotrzebowanie na tabor. Od listopada zeszłego roku samorządowy przewoźnik dysponuje flotą dwudziestu 10-metrowych autobusów Solaris Urbino, która jest aktualnie uzupełniana o mniejsze mercedesy modelu Sprinter. Województwo zamówiło dla ŁKA 14 takich minibusów.

– Otrzymaliśmy już dziewięć pojazdów, z czego sześć od 7 maja tego roku znajduje się w eksploatacji – mówi Daria Szczepańska, starszy specjalista ds. promocji w Wydziale Marketingu i Komunikacji Społecznej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Trzy egzemplarze dostarczone przez firmę Creobus w ostatnich dniach są zaś rejestrowane, trwa też zgłaszanie i legalizacja urządzeń pokładowych. Proces wdrożeniowy ma zakończyć się 19 lipca. Nie będzie przeszkód, by później wozy wyjechały z pasażerami w trasy.

Duże zlecenie dla skierniewickiego PKS-u

Ostatnie pięć busów ma trafić do łódzkiego przewoźnika w dwóch kolejnych transzach. – Do 19 września planowane jest dostarczenie trzech sztuk, a do 22 listopada – dwóch następnych sztuk – zapowiada nasza rozmówczyni. ŁKA będzie wówczas dysponować łącznie 34 autobusami, a póki co nie ma konkretnych planów dalszego powiększania parku taborowego.

ŁKA nie eksploatuje przy tym swoich solarisów i mercedesów samodzielnie. – Korzystamy z usług PKS Skierniewice jako wykonawcy do realizacji przewozów powyższym taborem – tłumaczy przedstawicielka wojewódzkiego operatora. To PKS deleguje na linie kolejowej komunikacji autobusowej swoich kierowców.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5