Partner serwisu
Komunikacja

ŁKA: Nowa linia do Rawy Mazowieckiej coraz popularniejsza

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
27-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
24-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA: Nowa linia do Rawy Mazowieckiej coraz popularniejsza
fot. UMWŁ
Najnowsza linia autobusowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wystartowała w marcu tego roku. Wojewódzka spółka jest zadowolona z zainteresowania pasażerów i podkreśla, że frekwencja w pojazdach stopniowo rośnie. Na razie nie należy spodziewać się natomiast zmian w ofercie, w tym mających na celu skrócenie czasu przejazdu do Łodzi.

W marcu tego roku sieć połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej została uzupełniona o autobusową linię Rogów – Rawa Mazowiecka. Ma ona umożliwić mieszkańcom Rawy i kilku mniejszych miejscowości dojazd na stację Rogów, na której zatrzymują się pociągi relacji Skierniewice – Łódź. Łączny czas przejazdu w relacji Rawa Mazowiecka – Łódź przekracza na ogół 1,5 godz., a podróż autobusem z Rawy do Rogowa zajmuje ok. 50 min.

Wyraźny trend wzrostowy

– Linia autobusowa z Rogowa do Rawy Mazowieckiej osiąga wyniki [frekwencji] porównywalne z pozostałymi liniami autobusowymi – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Choć nie podaje ona konkretnych wyników napełnień, na innych trasach dowozowych ŁKA notowana była frekwencja na poziomie średnio kilku osób na kurs. Spółka przekonywała w poprzednich miesiącach, że w pierwszym okresie po uruchomieniu przewozów to rezultat zadowalający.

Nasza rozmówczyni podkreśla przy tym, że w przyszłości popularność kolejowych autobusów może być istotnie większa. – Obserwujemy dużą dynamikę wzrostu – usłyszeliśmy. ŁKA zapewnia jednocześnie, że zbiera od swoich pasażerów uwagi i monitoruje frekwencję w poszczególnych kursach.

Nie będzie przesiadek do sprinterów

– Ewentualne zmiany w ofercie będziemy wdrażać od września tego roku – zapowiada przedstawicielka ŁKA. Wśród docierających do naszej redakcji sygnałów od klientów samorządowego operatora znajdują się uwagi o stosunkowo długim czasie przejazdu do stolicy aglomeracji łódzkiej. Przynajmniej częściowym rozwiązaniem tego problemu mogłoby być skomunikowanie autobusów z weekendowymi pociągami Warszawa – Rogów – Łódź, które w przeciwieństwie do pociągów osobowych ze Skierniewic pomijają dużą część przystanków pośrednich.

Póki co na takie udogodnienie nie możemy jednak liczyć. – Oferta skierowana jest do osób podróżujących w dni robocze. Na chwilę obecną nie zamierzamy jej wariantować na dni robocze i weekendy – powiedziała bowiem Joanna Osińska. Zwraca też uwagę, że podróż autobusami prywatnych przewoźników z Rawy do Łodzi jest porównywalna czasowo, a różnica wynika głównie z 10-minutowego czasu na przesiadkę z autobusu do pociągu ŁKA w Rogowie.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5