Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ŁKA likwiduje miejską linię w Zduńskiej Woli

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2015-11-19 11:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ŁKA likwiduje miejską linię w Zduńskiej Woli
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 PLZduńska Wola-Karsznice
Po miesiącu od likwidacji autobusowej komunikacji uzupełniającej w Strykowie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawiesza kursowanie kolejnej swojej trasy – kolejowego połączenia Zduńska Wola – Zduńska Wola Południowa. Decyzja związana jest z niewielkim zainteresowaniem podróżnych kursującymi jedynie cztery razy dziennie pociągami do osiedla Karsznice.

Po zaledwie niecałych trzech miesiącach funkcjonowania Łódzka Kolej Aglomeracyjna likwiduje swoją linię miejską w Zduńskiej Woli. Uruchomione 1 września połączenie komunikowało z głównym dworcem oddalone od centrum osiedle Karsznice. Pociągi łódzkiej spółki zatrzymywały się tam dwukrotnie – na dużej stacji Zduńska Wola Karsznice i na przystanku Zduńska Wola Południowa – i w założeniu miały stanowić zarówno środek transportu wewnątrz miasta, jak i przedłużenie trasy z Łodzi.

– Od 23 listopada zostanie odwołane kursowanie pociągów na odcinku Zduńska Wola – Zduńska Wola Południowa – potwierdza Anna Kulik z wydziału komunikacji społecznej i promocji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W praktyce oznacza to, że ostatni pociąg pasażerski dojedzie do Karsznic już jutro. Wszystkie cztery pary kursów realizowane są bowiem jedynie w dni robocze.

Linia musiałaby zostać dofinansowana przez miasto

Przewoźnik tłumaczy swoją decyzję niewielką frekwencją w miejskich pociągach. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła to połączenie pilotażowo. Od września na linii kursowało osiem pociągów [cztery pary]. Okazało się jednak, że zainteresowanie pasażerów nie uzasadnia ekonomicznie dalszego utrzymywania kursów – twierdzi Anna Kulik. – ŁKA bez wsparcia lokalnego samorządu nie jest w stanie utrzymywać samodzielnie tego połączenia – ocenia.

Spółka wstrzymała sprzedaż biletów na likwidowane pociągi na zaledwie tydzień przed dniem zawieszenia jego funkcjonowania. ŁKA zapewnia jednak, że pasażerowie mogą liczyć na zwrot biletów bez żadnych utrudnień. – Podróżni, którzy zakupili najpóźniej w dniu 13 listopada br. bilety okresowe tygodniowe, miesięczne i kwartalne ważne na przejazdy 23 listopada i później, mogą dokonać zwrotu bez potrącania odstępnego biletów całkowicie niewykorzystanych lub wykorzystanych częściowo, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych – mówi przedstawicielka przewoźnika.

Karsznicka stacja znów bez żadnych pociągów pasażerskich

Choć linia do Zduńskiej Woli Południowej to pierwsze połączenie kolejowe, z którego obsługi rezygnuje wojewódzka spółka, to już drugi w ostatnim czasie przypadek wstrzymania połączeń na miejskiej linii ŁKA. Również 1 września ruszyła bowiem uzupełniająca ofertę kolei komunikacja autobusowa organizowana przez tego przewoźnika w Strykowie. Funkcjonowała ona jednak jeszcze krócej, bo zaledwie przez kilka tygodni. W październiku spółka zawiesiła jej kursowanie i uruchomiła kolejne połączenie o podobnym charakterze – w Głownie. Sieć komunikacyjna Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej staje się więc coraz mniej stabilna.

Połączenie ŁKA było jedynym obsługującym zduńskowolskie Karsznice. Kolejarskie osiedle przy dużej stacji towarowej jest odcięte od sieci połączeń regionalnych od czasu likwidacji pociągów osobowych kursujących po tzw. magistrali węglowej w 2012 roku. Później na tamtejszym dworcu przystawały jedynie sezonowe pociągi pospieszne ze Śląska nad morze i dalekobieżne kursy kierowane objazdem w związku z remontami we wschodniej części regionu łódzkiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Bilety ŁKA i MPK w jednym automacie

Komunikacja

Łódź: Bilety ŁKA i MPK w jednym automacie

Kasper Fiszer 17 marca 2016

ŁKA z programem zniżek kulturalnych na ferie

Komunikacja

ŁKA z programem zniżek kulturalnych na ferie

Kasper Fiszer 09 lutego 2016

Sieradz: Fiasko skomunikowania z ŁKA

Komunikacja

Sieradz: Fiasko skomunikowania z ŁKA

Kasper Fiszer 11 maja 2015

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5