Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Lipno znów zamawia autobusy. Poprzednio się nie udało

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-05-20 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lipno znów zamawia autobusy. Poprzednio się nie udało
fot. Przemysław Jahr, lic. CC BY-SA 3.0Ratusz w Lipnie
Lipno od stycznia przyszłego roku zorganizuje powiatową komunikacje publiczną. W tym celu zamawia aż 16 pojazdów, w większości minibusów. Pierwszy przetarg, który miał zostać rozstrzygnięty w tym miesiącu nie udał się.

W poprzednim przetargu, podzielonym na pięć części, złożono cztery oferty. Dwie w części pierwszej, w której przewidywano zakup czterech minibusów złożyły firmy MMI oraz CMS Auto, ale obie znacząco przekroczyły zakładaną przez starostwo w Lipnie sumę przeznaczoną na zakupy (w tej części nieco ponad milion zł brutto). Dwie pozostałe – SG Equipement Leasing Polska oraz Masterlease Prime Car Management S.A. – odnoszące się do części od 2. do 5. (wszystkie dotyczyły różnych rodzajów pojazdów, które miały zostać wzięte w pięcioletni leasing) również były zbyt wysokie, w dodatku musiały zostać odrzucone z powodu błędów formalnych.

Teraz Lipno rozpisuje drugi przetarg, tym razem podzielony na osiem części. Każda dotyczy dwóch pojazdów. Dwie pierwsze części dotyczą kupna w sumie czterech minibusów. Kolejne pięć części to w sumie leasing dziesięciu minibusów. W ostatniej części chodzi o leasing dwóch autobusów. Minibusy muszą być przystosowane do przewozu co najmniej 19 pasażerów plus kierowcy na miejscach siedzących. Dwa autobusy musza mieć minimum 15 miejsc siedzących dla pasażerów i 25 miejsc stojących.

W przetargu cena jest istotna w 92 proc. Pozostałe osiem procent punktów można otrzymać za dodatkowe miejsca stojące (po dwa punkty za każde dodatkowe miejsce). Te kryteria odnoszą się do wszystkich części zamówienia, co jest o tyle ciekawe, że poza opisem autobusów zamawianych w 8. Części, w specyfikacji pojazdów nie określono minimalnej ilości miejsc stojących.

W przypadku pojazdów leasingowanych – czas trwania leasingu określono na 60 miesięcy – zamawiający zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego wykupu. Starostwo w Lipnie czeka na oferty do 27 czerwca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5