Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-03-29 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu
fot. Lukas 3z, lic. GFDLwnętrze minibusa
Czternaście minibusów i dwa autobusy planuje kupić tej wiosny starostwo powiatowe w Lipnie. To tabor potrzebny do uruchomienia tam publicznego transportu. Pojazdy powinny trafić do Li8pna do końca listopada.

Lipno, jak każdy powiat, zgodnie z ustawą musi od przyszłego roku organizować na swoim terenie transport publiczny. Zgodnie z tamtejszym planem transportowym w powiecie powstanie samorządowy zakład budżetowy powołany właśnie do tego celu. By przewoźnik z Lipna miał czym jeździć, ogłoszono przetarg na szesnaście pojazdów. Zamawiający czeka na oferty do 4 maja.

Zamówienie podzielono aż na pięć części. Pierwsza dotyczy czterech minibusów które Lipno kupi. Pozostałe dziesięć minibusów i dwa autobusy (w części drugiej zamówienia chodzi o dwa minibusy, w częściach trzeciej i czwartej – po cztery, a w część piąta dotyczy dwóch autobusów) trafią tam na zasadzie leasingu operacyjnego, zaplanowanego na 60 miesięcy. Zamawiający wpłaci 59 równych rat i zakłada możliwość wykupu pojazdów po tym okresie za 1 proc. ceny leasingowej. Lipno zastrzega sobie jednocześnie możliwość wykupu pojazdów po trzech latach, ale też przedłużenie okresu leasingu o 12 miesięcy.

Wszystkie autobusy muszą być fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2016 r. i nie mogą być prototypami. Muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Zamawiający nie wskazuje ich długości, określa jedynie ich pojemność. Minibusy z części od pierwszej do czwartej muszą posiadać minimum 20 miejsc siedzących łącznie z kierowcą i jedne drzwi umieszczone przy stanowisku kierowcy (oraz tyle drzwi dwuskrzydłowe). Dwa autobusy w ostatniej części zamówienia muszą pomieścić minimum 15 pasażerów na miejscach siedzących plus kierowcę oraz co najmniej 25 pasażerów stojących i mieć dwoje drzwi.

Od oferentów wymagane jest doświadczenie w postaci zrealizowania podobnej wielkości dostawy (w odniesieniu do każdej części z osobna) w ciągu ostatnich trzech lat. W dokumentach przetargowych wskazano, że zrealizowane już zamówienia nie mogły opiewać na sumę niższą niż 900 tys. zł (część pierwsza), 500 tys. zł (druga), 1 mln zł (trzecia i czwarta), oraz 700 tys. (piąta).

O rozstrzygnięciu przetargu w 92 proc. zdecyduje cena. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za dodatkowe miejsca stojące (po 2 punkty za każde dodatkowe miejsce, przy czym 4 i więcej miejsc będzie oznaczało maksymalną liczbę 8 punktów w tym, pozacenowym, kryterium).

Termin dostaw pojazdów we wszystkich pięciu częściach zamówienia określono na 30 listopada.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

ZKM Gdańsk kupuje pięć krótkich pojazdów

Komunikacja

ZKM Gdańsk kupuje pięć krótkich pojazdów

Jakub Dybalski 30 marca 2016

Cena i co poza nią? Czyli jak rozstrzygnąć przetarg transportowy

Prawo & Finanse

Cena i co poza nią? Czyli jak rozstrzygnąć przetarg transportowy

Jakub Dybalski 03 marca 2015

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5