Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Limit osób w transporcie publicznym zniesiony - 100% pojemności od 26 czerwca

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-06-2021
Ostatnia modyfikacja:
26-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Limit osób w transporcie publicznym zniesiony - 100% pojemności od 26 czerwca
fot. WU
Świetna wiadomość dla transportu publicznego - limit osób w pojedzie zostanie podniesiony do 100 procent maksymalnej liczby miejsc siedzących i stojących w pojeździe. Zmiany wejdą jednak w życie dopiero 26 czerwca.

Kancelaria Premiera podała pakiet nowych zmian dotyczących obostrzeń pandemicznych. Wejdą one w życie w dwóch etapach. Od 13 czerwca nastąpi otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach oraz w świątyniach. Dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.  Co ważne, wszystkie limity zapełnienia nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Transport od 26 czerwca

Więcej zmian wejdzie w życie za trochę ponad dwa tygodnie. Wówczas właśnie limit osób w pojedzie zostanie podniesiony do 100 procent maksymalnej liczby miejsc siedzących i stojących. Obecnie wynosi on 75% ogólnej pojemności lub 100% miejsc siedzących. Pasażerowie będą musieli mieć maseczki zakrywające usta i nos - i jest to zastrzeżenie, które nie zostało zapisane w pozostałych wymienionych miejscach publicznych.

Co jeszcze się zmieni? Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. Do tego siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw będą miały nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m². Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia. Dyskoteki – maksymalnie 150 osób. Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób. Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia. Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia. Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi (limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia).Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia. Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Zasady do końca wakacji

Rząd podkreśla, że zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. - Liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń. Jednak stale podkreślamy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest niebezpieczny. Dlatego wprowadzane zasady mogą być modyfikowane. Zachowajmy czujność i bądźmy odpowiedzialni. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce - apeluje rząd.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kilka godzin na zmiany. Są nowe limity w transporcie

Prawo & Finanse

Kilka godzin na zmiany. Są nowe limity w transporcie

Łukasz Malinowski 17 października 2020

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kilka godzin na zmiany. Są nowe limity w transporcie

Prawo & Finanse

Kilka godzin na zmiany. Są nowe limity w transporcie

Łukasz Malinowski 17 października 2020

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5