Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lidzbark Warmiński na nowo szuka elektryków

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-01-23 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lidzbark Warmiński na nowo szuka elektryków
fot. ZeroJeden, lic. CC BY-SA 3.0.pl
Po pierwszym nieudanym przetargu, Lidzbark wznawia postępowanie przetargowe. Ponownie gmina zainteresowana jest zakupem dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Dzięki zakupom w mieście powstaną trzy linie autobusowe.

Lidzbark Warmiński zakończył 16 stycznia postępowanie na zakup dwóch niskopodłogowych autobusów elektrycznych. Zabrakło jednak chętnych. Gmina nie zwlekała z rozpisaniem ponownego postępowania. Właśnie pojawił się kolejny przetarg, który nie różni się zbytnio w zakresie od poprzedniego.

Pojazdy mają mieć długość maksymalnie 9 metrów i pomieszczą co najmniej 50 podróżnych, w tym 27 na miejscach siedzących. Dwa fotele mają być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Wejście zapewnią dwie pary drzwi – pierwsze o prześwicie 700 mm, a drugie – 1200 mm. Zamontowany będzie silnik elektryczny o mocy 120 kW. We wnętrzu standardowo znajdzie się klimatyzacja, ogrzewanie, dwa gniazda USB, monitoring oraz monitor z informacjami pasażerskimi. Bateria ma mieć pojemność ponad 150 kWh, aby zapewnić latem i zimą przebieg minimum 100 km. Ich pełne naładowanie ma zająć nie więcej niż sześć godzin.

Zadanie dotyczy także budowy odpowiedniej infrastruktury. Powstaną przystanki autobusowe, a na ul. Polnej i Dąbrowskiego będą musiały być wybudowane nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Wraz z autobusami wykonawca dostarczy również ładowarki typu plug-in. Lidzbark Warmiński zażyczył sobie 2 urządzenia do „półszybkiego” ładowania na ul. Krasickiego i ul. Kolejowej oraz jedno do wolnego zasilania prądem na ul. Żytniej. Przy okazji w części ciągów komunikacyjnych miasta oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne.

Lidzbark Warmiński stara się o uruchomienie aż trzech linii miejskich. Do tego celu pozyskał dofinansowanie unijne z RPO woj. warmińsko-mazurskiego do projektu "Rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński". Koszt całego przedsięwzięcia to 7,07 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 5,72 mln zł. Miasto za te środki kupi m.in. dwa niskopodłogowe autobusy elektryczne.

Trasy obejmą ulice Batoszycką, Zydląg, Markajmy (cmentarz), ul. Warmińską, Termy Warmińskie, ul. Wiejską (niedaleko przychodni zdrowia w Pilniku), dworzec PKP i centrum miasta (ul. Poniatowskiego, Świętochowskiego, Piłsudskiego), ale też: Astronomów, Słoneczną, Polną, Dąbrowskiego, Olsztyńską, Ornecką itd. Miasto myśli także nad kursami latem w okolice plaży miejskiej nad jeziorem Wielochowskim. Z wstępnych zapowiedzi burmistrza miasta wynika, że komunikacja przez pierwsze pięć lat ma być bezpłatna. Zakupione pojazdy zostaną powierzone zewnętrznemu operatorowi, którego miasto wyłoni w odrębnym przetargu.

Składanie ofert w drugim przetargu potrwa do 27 lutego. O wyborze wykonawcy decyduje cena (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). Pojazdy mają dotrzeć do zamawiającego najpóźniej do 2 listopada 2020 r. Tym samym gmina dała dłuższy – o dwa miesiące – okres, niż w poprzednim postępowaniu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań rozpisuje przetarg na 37 elektrobusów

Komunikacja

Poznań rozpisuje przetarg na 37 elektrobusów

Witold Urbanowicz 20 stycznia 2020

Warszawa. Pierwszy ze 130 elektrycznych przegubowców już w MZA

Komunikacja

Warszawa. Pierwszy ze 130 elektrycznych przegubowców już w MZA

Jakub Dybalski 20 stycznia 2020

Litwa ma swój elektryczny autobus

Przestrzeń

Litwa ma swój elektryczny autobus

Witold Urbanowicz 18 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5