Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lejk: Metro na Gocław nie wymaga nowych pociągów

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
20-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
20-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Lejk: Metro na Gocław nie wymaga nowych pociągów
mat. ILFwizualizacja stacji Mińska
Warszawa przystępuje do projektowania I odcinka III linii metra – między Stadionem Narodowym a Gocławiem. Miasto nie chce na razie wypowiadać się o kosztach inwestycji, ale – jak zapewniają władze metra – w tym przypadku odpadnie kwestia zakupu taboru.

Witold Urbanowicz, Transport Publiczny: Elementem, który sprawiał trudności na etapie prac przygotowawczych, była kwestia przygotowania raportu środowiskowego – mówili Państwo o nadmiarowych oczekiwaniach ze strony RDOŚ. Ostatecznie procedowanie sprawy zawieszono. Jak ta kwestia zostanie rozwiązana?

Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego:
Elementem postępowania na dokumentację projektową I odcinka III linii metra będzie sfinalizowanie tej kwestii i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji, a w konsekwencji przygotowanie projektów budowlanych. Wykonawca będzie też musiał uzyskać pozwolenia na budowę.

Jak wygląda kwestia zapotrzebowania na tabor?

Jeżeli chodzi o inwentarz taboru, to jest on wystarczający dla obsługi I etapu III linii metra (Stadion – Gocław).

Niedawno odstawiono tzw. nowe pociągi rosyjskie, choć nie są one jeszcze zamortyzowane. Czy jest już pomysł, co z nimi zrobić?

Składy, które nie są zamortyzowane, to pomysł jest, by nimi jeździć. To, że są wycofane z ruchu, wynika z obecnego zapotrzebowania na tabor. Pociągów nie kupuje się w supermarkecie – to kilkuletni proces od zamówienia do dostarczenia. To, że składów mamy przez moment, nie oznacza, że będziemy się takich składów pozbywali się.


Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5