Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lejda. Elektryczne Volvo rozpoczęły kursy

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-03-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lejda. Elektryczne Volvo rozpoczęły kursy
fot. Volvo
Pięć elektrycznych autobusów Volvo rozpoczęło regularne kursy w mieście Lejda w Holandii. Autobusy te stanowią część zamówienia złożonego przez firmę Arriva na 23 w pełni elektryczne autobusy Volvo.

Międzynarodowe przedsiębiorstwo transportu publicznego Arriva, działające w 14 krajach Europy, jest jednym z liderów we wprowadzaniu alternatywnych technologii napędowych. Zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy Volvo zostało złożone w czerwcu 2018 roku.

Autobusy elektryczne wraz ze stacjami ładowania ABB to kompletne i precyzyjnie dopasowane do potrzeb miasta rozwiązanie, które już teraz funkcjonuje na pierwszych trasach. Do sierpnia Lejda zostanie wyposażona w całkowicie zelektryfikowany system autobusów miejskich.

– Cieszymy się, że we współpracy z Arriva stworzyliśmy nasz pierwszy system w pełni elektrycznych autobusów w Holandii. Rozpoczęcie pracy przebiegło sprawnie, nowy system jest już gotowy i działa bez zarzutu. Pokazuje to skuteczność ścisłej współpracy pomiędzy Volvo, firmą ABB i Arrivą, polegającej na tym, że wszyscy pracujemy razem jako jedna organizacja, której celem jest zapewnienie mieszkańcom możliwości bezgłośnego oraz czystego przemieszczania się po Lejdzie – powiedział Bas Dubois, dyrektor Volvo Buses Benelux.

– Jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu ładowania pojazdów elektrycznych, jesteśmy dumni ze współpracy z Volvo i Arrivą, ponieważ dzięki temu wprowadzamy zrównoważony transport w Holandii – skomentował Frank Muehlon, szef globalnego centrum ABB w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. – Projekt ten stanowi znaczący krok w długofalowym partnerstwie pomiędzy ABB i Volvo, w ramach którego obie firmy od wielu lat pracują nad wspólnym rozwojem elektrycznych rozwiązań autobusowych oraz nad otwartymi standardami dla przyszłości mobilności miejskiej. Cieszymy się, że możemy być zaangażowani w dostarczenie tak przełomowego rozwiązania transportowego dla Lejdy.

– Arriva pragnie odgrywać pionierską rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Dlatego już w 2010 r. jako jeden z pierwszych dostawców transportu publicznego, zaczęliśmy korzystać z autobusów elektrycznych w mieście Den Bosch. Obecnie wdrażamy autobusy elektryczne w kolejnych regionach, w tym z Volvo, w Lejdzie – przyznał z kolei Martijn van de Weijer, dyrektor regionalny West of Arriva Netherlands.

Autobusy w pełni elektryczne są sprzedawane jako kompletny i dopasowany do potrzeb klientów pakiet, w ramach którego Volvo zajmuje się konserwacją pojazdu po stałych miesięcznych kosztach.

Autobusy doładowywane będą błyskawicznie za pomocą czterech stacji. Stacje ładujące są oparte na otwartym interfejsie OppCharge, co oznacza, że mogą być wykorzystywane także przez inne marki autobusów zelektryfikowanych. Zużycie energii przez elektryczne autobusy Volvo jest o około 80 procent niższe niż w przypadku autobusów z silnikiem diesla.

W pełni elektryczne autobusy Volvo były wcześniej zamawiane przez miasta w takich krajach jak Szwecja, Wielka Brytania, Dania, Luksemburg, Norwegia i Polska. Oprócz elektrycznych Volvo 7900 Electric, gama zelektryfikowanych autobusów Volvo obejmuje autobusy hybrydowe i hybrydowo-elektryczne (typu plug-in). W sumie, firma sprzedała ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów Volvo.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elektryczny Solaris na testach w Saragossie

Komunikacja

Elektryczny Solaris na testach w Saragossie

Redakcja 15 marca 2019

Miechów: Ursus Bus nie przyjechał na podpisanie umowy

Komunikacja

Miechów: Ursus Bus nie przyjechał na podpisanie umowy

Witold Urbanowicz 14 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5