Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lębork przedłuży tunel na stacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-10-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Lębork przedłuży tunel na stacji
fot. Michał Szymajda
Lębork rozpisał przetarg na rozbudowę tunelu pieszego znajdującego się na stacji kolejowej. Przejście zostanie przedłużone na drugą stronę torów do ul. Żeromskiego. Prace potrwają rok.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Lębork jest rozbudowa tunelu dla pieszych na stacji. Zakres prac przewiduje jego wydłużenie do ul. Żeromskiego, dzięki czemu zostaną skomunikowane obie strony miasta. W sumie powstanie więc ponad 25 m tunelu o szerokości ok. 4 m i wysokości 2,4 m. Odległość konstrukcji tunelu od główki szyny wyniesie min. 0,75 m. Ściany zostaną obłożone polerowanym granitem, a na posadzkach znajdzie się granit z nawierzchnią płomienionwaną.

Ponadto przewidziano budowę schodów między Żeromskiego a torami. Nad nimi znajdzie się zadaszenie o konstrukcji stalowej nawiązujące do wiat peronowych. Zaprojektowano również windę oraz stojaki rowerowe. Nowe schody powstaną tez przy peronie 3.

Termin składania ofert mija 24 listopada. W postępowaniu mogą brać podmioty, które w ostatnich latach zbudowały bądź rozbudowały tunel o długości minimalnej 20 m. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz długość gwarancji (40%).

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 8,2 mln zł netto. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach projektu lęborskiego węzła przesiadkowego. Na realizację przeznaczono 12 miesięcy.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5