Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Las Palmas. Solaris dostarczy 17 autobusów na Gran Canarię

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-03-20 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Las Palmas. Solaris dostarczy 17 autobusów na Gran Canarię
Fot. Solaris
Solaris rozpocznie niebawem realizację umowy podpisanej z przewoźnikiem Guaguas Municipales, w ramach której polski producent dostarczy do stolicy regionu Wysp Kanaryjskich 17 ekologicznych autobusów miejskich Solaris Urbino 12. Cały kontrakt o łącznej wartości 3,9 milionów euro zrealizowany będzie do końca maja 2019 r.

Zamówione przez Guaguas Municipales autobusy to dwunastometrowe Solarisy Urbino 12 napędzane ekologicznym, spełniającym rygorystyczne normy czystości spalin silnikiem o mocy 220 kW. Będą one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów, które charakteryzować się będą programem Power oraz aktywnym „kickdownem”, zapewniające optymalne obroty silnika w każdych warunkach i dostępność największej przy danych obrotach dynamiki. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi pokonywanie licznych wzniesień terenu na wyspie, zapewniając jednocześnie ekonomikę jazdy.

Pojazdy z Bolechowa umożliwią jednoczesną podróż aż 103 pasażerom, spośród których 26 może liczyć na miejsce siedzące. Z myślą o osobach starszych oraz pasażerach o ograniczonej mobilności, 12 miejsc dostępnych będzie z poziomu niskiej podłogi. Polski producent przewidział także dwa miejsca do bezpiecznego przewozu wózków inwalidzkich. Ich bezpieczny i komfortowy wjazd na pokład autobusów możliwy będzie dzięki elektrycznej rampie zamontowanej w drugim wejściu. Nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12 dla hiszpańskiego przewoźnika będą się wyróżniać rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej dostosowanej do potrzeb osób niedowidzących, np. poprzez zastosowane przyciski w języku Braille’a.

Nowoczesne pojazdy dla Las Palmas wyposażone będą również w zaawansowany system monitoringu, który oprócz obserwacji przestrzeni pasażerskiej, obejmować będzie także kamery wspomagające pracę kierowcy. Dwie z tych kamer będą pokazywały kierowcy obraz wzdłuż boku autobusu, uzupełniając w ten sposób widok z lusterek. Zamówione na Wyspy Kanaryjskie Solarisy Urbino otrzymają także kamerę czołową nagrywającą obraz z przodu pojazdu oraz ułatwiającą manewrowanie kamerę cofania. Kolejnym zastosowanym rozwiązaniem, wydatnie podnoszącym poziom bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się na pokładzie autobusu jest system gaszenia pożaru. Również ze względów bezpieczeństwa, autobusy posiadać będą charakterystyczny dla rynku hiszpańskiego oraz włoskiego pneumatyczny klakson, o znacznie bardziej donośnym tonie niż tradycyjne.

Ze względu na warunki atmosferyczne panujące w Las Palmas, w zamówionych pojazdach Solaris Urbino 12 nie zabraknie wydajnej klimatyzacji całopojazdowej. Ponadto, w obszarach wszystkich drzwi znajdą się tzw. kurtyny powietrzne, zapobiegające dostawaniu się do wnętrza pojazdu gorącego powietrza podczas wymiany pasażerów na przystankach. Z racji użytkowania autobusów w gorącym, południowym klimacie, przewoźnik zrezygnował z wyposażenia zamówionych pojazdów w system ogrzewania. Zamiast niego, zastosowano w nich dodatkowy pakiet izolacji termicznej, którą forma Solaris zwykle proponuje klientom skandynawskim. W jego skład wchodzi m.in. dodatkowa izolacja ścian bocznych, nadkoli oraz podłogi. Dla zwiększenia komfortu podróżujących autobusy będą także wyposażone w podwójne gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych.

Zewnętrzna powłoka lakiernicza wykonana zostanie z użyciem lakieru umożliwiającego czyszczenie graffiti za pomocą ogólnodostępnych środków chemicznych. Również wewnątrz pojazdu, na siedzeniach, zastosowane zostaną siedziska z powłoką antygraffiti. Na życzenie klienta, w tylnej ścianie pojazdu producent z Bolechowa nie zamontuje tradycyjnej szyby. W jej miejscu znajdzie się nieprzeźroczysty materiał w kolorze nadwozia, który pozwoli na wykorzystanie jego części zewnętrznej jako miejsca reklamowego.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. współpracuje z Guaguas Municipales od 2016 roku kiedy to na Wyspy Kanaryjskie trafiło 9 przegubowych Urbino 18. Łącznie do klientów w Hiszpanii trafiło już blisko 200 autobusów z logo Solarisa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris z nagrodą za autobus, który… dopiero powstaje

Komunikacja

Solaris z nagrodą za autobus, który… dopiero powstaje

jd/inf. pras. 19 marca 2019

Elektryczny Solaris na testach w Saragossie

Komunikacja

Elektryczny Solaris na testach w Saragossie

Redakcja 15 marca 2019

Berlin zamawia przegubowe elektrobusy Solarisa

Komunikacja

Berlin zamawia przegubowe elektrobusy Solarisa

Redakcja 12 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5