Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-08 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza budowa dworca w Puławach
mat. prasowe
Z opóźnieniem rozpoczyna się budowa nowego dworca Puławy Miasto, który ma zastąpić obiekt z końca lat 50. – W ciągu najbliższych dni mają ruszyć pierwsze prace rozbiórkowe związane z inwestycją – mówi Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na przełom III i IV kw. br.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę części dworcowej, pochodzącej z 1959 r., budowę nowego budynku dworca oraz przebudowę budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem obszarów terenu wokół obiektu. Zamiast dotychczasowego dwukondygnacyjnego obiektu powstanie jednopoziomowy obiekt. Kolejarze przebudowę motywują wyeksploatowaniem budynku oraz tym, że nie oferuje on odpowiedniego komfortu dla podróżnych.

Kwestia przebudowy dworca Puławy Miasto budziła dużo kontrowersji. Według przedstawicieli miasta zaproponowane przez PKP SA rozwiązania nie odpowiadały randze obiektu. Krytyce poddane zostały też walory architektoniczne i dysproporcja, jaka powstanie pomiędzy pozostawioną częścią budynku a nową, niższą. PKP nie zarzuciły jednak projektu, tylko poddały korekcie układ pomieszczeń.

W kwietniu zeszłego roku wybrano wykonawcę – Korporację Budowlaną Darco Dariusz Żark z Radomia, która zrealizuje inwestycję za ok. 2,8 mln zł brutto. Prace, zgodnie z zapowiedziami PKP. miały ruszyć jeszcze pod koniec zeszłego roku. Tak się jednak nie stało – dopiero teraz wykonawca wchodzi na plac budowy. – W ciągu najbliższych dni mają ruszyć pierwsze prace rozbiórkowe związane z inwestycją – deklaruje Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA. Pasażerowie w czasie prac będą mieli do dyspozycji dworzec tymczasowy.


mat. prasowe

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Przestrzeń

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2015

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Przestrzeń

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Łukasz Pastor 02 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5