Partnerzy serwisu:
Komunikacja

KZK GOP z olbrzymią umową na 462 tablice przystankowe

Dalej Wstecz
Autor:

jd, inf. pras.

Data publikacji:
2018-08-31 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KZK GOP z olbrzymią umową na 462 tablice przystankowe
fot. Michał Szymajda
462 tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej staną na przystankach na terenie wszystkich miast należących do KZK GOP oraz w Tychach. Tym samym na terenie Metropolii zacznie działać największy tego typu system w Polsce. Dostarczy je firma Dysten. Właśnie podpisano umowę.

Projekt będzie realizowany punktowo na wszystkich ciągach komunikacyjnych KZK GOP, Bierunia i Tychów, gdzie funkcjonuje publiczny transport. Objęte nim będą przystanki generujące największe potoki podróżnych, w tym węzły o znaczeniu regionalnym. Budowana infrastruktura będzie obsługiwała zarówno transport autobusowy, jak i tramwajowy oraz trolejbusowy.

Realizacja systemu obejmuje projekt, dostawę, montaż, integrację, uruchomienie, utrzymanie systemu oraz urządzeń, a składać na nią się będą m.in.: wyposażenie 462 przystanków autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych w dwustronne, elektroniczne tablice informacyjne (406 na obszarze KZK GOP, 50 w mieście Tychy i 6 w gminie Bieruń), dostawę i montaż wyposażenia 170 pojazdów MZK Tychy.

Wyświetlacze ITS będą miały wbudowane kamery monitoringu, co w razie potrzeby pozwoli na szybką reakcję policji albo straży pożarnej. Poza informacjami na temat najbliższych przyjazdów i odjazdów system umożliwi przesyłanie informacji specjalnych, na przykład ostrzeżeń pogodowych, komunikatów o spóźnieniach albo odwołanych kursach. Każde z urządzeń po naciśnięciu klawisza wbudowanego w słup odczyta głośno wszystkie wyświetlające się na ekranie informacje, co jest szczególnie ważne dla osób słabowidzących i niewidomych.

Wdrożenie systemu zostanie powierzone wyspecjalizowanemu Wykonawcy – firmie DYSTEN Sp. z o.o. z Zabrza – wyłonionemu w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, które zostało ogłoszone przez KZK GOP 16 grudnia 2017 r. Przewiduje się, że rozszerzenie systemu będzie trwać 21 miesięcy od dnia zawarcia umowy z Wykonawcą. Umowa przewiduje również utrzymanie przez Wykonawcę systemu w pełnej sprawności technicznej przez 66 miesięcy od daty zakończenia etapu rozszerzenia.

Wartość zamówienia wynosi 36,6 mln zł brutto, z czego 32,2 mln zł brutto kosztować będzie rozszerzenie systemu. Zgodnie z obowiązującą umową 75% kosztów kwalifikowanych rozszerzenia systemu zostanie sfinansowane ze środków Funduszu Spójności przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Założenia przetargu wymagały długotrwałych przygotowań i analiz. W postępowaniu najlepszą ofertę złożył śląski Dysten – zabrzańskie przedsiębiorstwo, które niedawno zdobyło tytuł najlepszego producenta wyświetlaczy informacji pasażerskiej w Europie w 2018 roku w konkursie brytyjskiego magazynu branżowego International Transport News.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5