Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kutno kupuje elektrobusy z systemem ładowania

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-19 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kutno kupuje elektrobusy z systemem ładowania
fot. MZA Warszawa
Kutno ogłosiło przetarg na dostawy sześciu autobusów elektrycznych o długości 12 m oraz stacji szybkiego ładowania i ładowarek zajezdniowych. Nowe autobusy mają pojawić się maksymalnie w ciągu 16 miesięcy.

Zamówienie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje odstawę sześciu autobusów w dwóch transzach. Pierwsze trzy pojazdy miałyby przyjechać w ciągu maksymalnie 11 miesięcy od zawarcia umowy, a ostatnie trzy – w ciągu 16 miesięcy. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które dostarczyły co najmniej sześć fabrycznie nowych autobusów o napędzie elektrycznym z akumulatorów.

Wymagane są autobusy o długości 11,5-12,5 m, które mogą pomieścić min 70 podróżnych, w tym 28 na miejscach siedzących. Pojazd musi być wyposażony w drzwi w układzie 2-2-2. W autobusie powinien znajdować się silnik o mocy min. 155 kW. Pojazd musi być wyposażony w układ odzyskiwania energii podczas jazdy z góry i w trakcie hamowania pojazdu. Zasięg pojazdu określono na co najmniej 50 km (przez cały rok). Baterie o pojemności min, 115 kWh, objęte 7-letnią gwarancją, powinny być przystosowane do szybkiego ładowania o mocy 400 kW. Przewidziano ładowanie pojazdu za pomocą wtyczki (plug-in) i odwróconego pantografu. Wyposażenie obejmuje również monitoring oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Druga część zakłada dostawę stacji szybkiego ładowania i ładowarek zajezdniowych. Ładowarki o mocach wyjściowych w zakresie 400 kW mają pojawić się na dwóch pętlach. Moc siedmiu stacji wolnego ładowania, które mają znaleźć się na zajezdni, określono na 40 kW. Na to zadanie przeznaczono dziewięć miesięcy. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które dostarczyły minimum jeden system szybkiego ładowania autobusów energią elektryczną oraz jedną zajezdniową stację wolnego ładowania autobusów energią elektryczną.

Termin składania ofert mija 22 marca. O wyborze w obu przypadkach zdecydują cena (60%) oraz termin realizacji (40%).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kutno. Solaris wygrał. Ursus przegrał przez… sklep internetowy

Prawo & Finanse

Kutno. Solaris wygrał. Ursus przegrał przez… sklep internetowy

Jakub Dybalski 19 maja 2016

MZK Kutno kupuje dwa autobusy z wi-fi

Komunikacja

MZK Kutno kupuje dwa autobusy z wi-fi

Jakub Dybalski 11 marca 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5