Partnerzy serwisu:
Mobilność

KTP 2017: Po raz pierwszy debata o ruchu pieszym

Dalej Wstecz
Autor:

Aleksandra Dmochowska

Data publikacji:
2017-07-17 09:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KTP 2017: Po raz pierwszy debata o ruchu pieszym
fot. Piotr KałaKTP 2016
Wątki rowerowe pojawiają się na Kongresie Transportu Publicznego regularnie już od kilku lat, czy to w kontekście rozwiązań z zakresu bike-sharing czy też budowy dróg dla rowerów w granicach miast. W tym roku po raz pierwszy poruszony zostanie jednak przekrojowo temat mobilności aktywnej, szczególnie w kontekście zapewnienia dogodnych warunków dla ruchu pieszego.

W dyskusji zatytułowanej „Mobilność aktywna - tworzenie miasta przyjaznego pieszym i rowerzystom” wezmą udział m.in.: Rafał Górski, Prezes Zarządu Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO); Łukasz Franek, Zastępca Dyrektora ZIKiT Kraków; Arkadiusz Pacholski, Autor standardów pieszych dla miasta Kalisza oraz prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Zalewski z Politechniki Warszawskiej. Debatę moderować będzie Jędrzej Puzyński z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, związany również z inicjatywą Piesza Wola.

Wśród omawianych tematów znajdą się na pewno takie wątki jak: realny wpływ tworzenia standardów pieszych na miejską politykę mobilności, konflikty przestrzenne na linii piesi-rowerzyści-indywidualny transport samochodowy, przyszłość kładek i przejść podziemnych, przełamywanie oporu społecznego przy realizacji projektów sprzyjających rozwojowi mobilności aktywnej.

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku. Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje przestaną hałasować na łukach?

Komunikacja

Tramwaje przestaną hałasować na łukach?

Redakcja 17 lipca 2017

Czy elektryczne auta zdominują nasze drogi?

Mobilność

Czy elektryczne auta zdominują nasze drogi?

Leonard Dolecki 17 lipca 2017

Ruszyła rejestracja na Kongres Transportu Publicznego

Mobilność

Ruszyła rejestracja na Kongres Transportu Publicznego

Aleksandra Dmochowska 10 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5