Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kto wybuduje tramwaj w stronę Wilanowa? Siedmiu chętnych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-30 14:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto wybuduje tramwaj w stronę Wilanowa? Siedmiu chętnych
fot. WU
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na budowę trasy tramwajowej w kierunku Wilanowa. O zamówienie ubiega się siedem firm, ale najtańsza oferta niemal dwukrotnie przewyższa budżet. Przed nami jeszcze aukcja elektroniczna w kryterium ceny.

We wrześniu Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na projekt i budowę trasy tramwajowej między Puławską a Miasteczkiem Wilanów. Zamówienie podstawowe zawiera jedynie odcinek do ul. Truskawieckiej. Z uwagi na napięte harmonogramy, sytuację rynkową i ryzyko drogich ofert spółka postanowiła fazować projekt. W przetargu zaplanowano aż trzy opcje, które będą uruchamiane w zależności od możliwości finansowych i wysokości ofert. Więcej o zakresie zamówienia piszemy tutaj.

Dzisiaj (30 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowało siedem firm. Budimex proponuje 945,5 mln zł, konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania – 973,6 mln zł, PORR – 1,218 mld zł, ZUE – 1,222 mld zł, Trakcja – 1,230 mld zł, konsorcjum firm Strabag i Strabag Rail – 1,779 mld zł, Gulermak – 1,821 mld zł. To sporo powyżej budżetu, określonego na 498,3 mln zł, w tym 325,4 mln zł na zadanie podstawowe.

O wyborze decydują cena (95%) oraz doświadczenie kierowników (5%). Przewidziano też aukcję w kryterium ceny, co powinno wpłynąć na obniżenie cen.

Zamówienie podstawowe ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy. Projekty wraz z uzgodnieniami dla zakresu podstawowego mają być gotowe w ciągu trzech miesięcy, a dla opcji – w ciągu pięciu miesięcy. Przekazanie placu budowy założono w ciągu pięciu miesięcy. Zgłoszenie do odbioru podstacji trakcyjnych ma nastąpić w ciągu 16 miesięcy.

W ciągu 10 miesięcy od zawarcia umowy zamawiający może zdecydować o uruchomieniu którejś z trzech opcji. Na realizację każdej z nich wykonawca będzie miał 20 miesięcy od daty wskazanej w oświadczeniu zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Zajezdnia z kredytu. Co z innymi inwestycjami tramwajowymi?

Prawo & Finanse

Warszawa: Zajezdnia z kredytu. Co z innymi inwestycjami tramwajowymi?

Witold Urbanowicz 26 października 2021

Prezes TW: Nie rezygnujemy z żadnej inwestycji, niektóre musimy przesunąć

Przestrzeń

Prezes TW: Nie rezygnujemy z żadnej inwestycji, niektóre musimy przesunąć

Witold Urbanowicz 12 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5