Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kto utrzyma torowiska tramwajowe w Krakowie?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto utrzyma torowiska tramwajowe w Krakowie?
fot. Dominik Lebda
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na utrzymanie infrastruktury tramwajowej w ciągu kolejnych trzech lat. Faworytem zdaje się być firma ZUE, która już od kilkunastu lat wykonuje takie usługi na rzecz Krakowa.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez ZIKiT, jest utrzymanie, konserwacja i naprawy infrastruktury tramwajowej w Krakowie w latach 2018-2021. Zamówienie obejmuje torowiska, sieć trakcyjną, napędy, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, elementy detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacje trakcyjne i układ kablowy. Wykonawca jest zobowiązany udzielić 36-miesięczniej gwarancji.

Naprawy i prace związane z usuwaniem awarii mają być prowadzone przez całą dobę. Wykonawca zobowiązany jest do ciągłego monitorowania stanu technicznego. Wszystkie parametry muszą być zachowane w stopniu umożliwiającym na bezpieczne prowadzenie ruchu.

Termin składania ofert mija 2 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, mające co najmniej roczne doświadczenie w zakresie utrzymania elementów infrastruktury, dysponujące odpowiednimi narzędziami, a także pracownikami z uprawnieniami. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz liczba osób wskazana do realizacji zamówienia posiadająca aktualne uprawnienia spawalnicze wydane przez właściwe jednostki certyfikujące w zakresie spawania elektrycznego oraz termitowego (40%).

Do tej pory – już od kilkunastu lat – utrzymywaniem krakowskich torowisk zajmuje się firma ZUE. Wartość kończącej się właśnie trzyletniej umowy to 42,3 mln zł netto. Wykonawca wcześniej zwracał uwagę, że warunki postępowania w praktyce przerzucają na niego odpowiedzialność za zapewnienie warunków niezbędnych dla utrzymania ciągłości i bezpieczeństwa ruchu tramwajowego – bez względu na to, ile remontów Kraków wykona.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla

Przestrzeń

Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla

Witold Urbanowicz 15 czerwca 2018

Kraków: Tramwaj na Krakowskiej i Dietla znacznie ponad budżetem

Komunikacja

Kraków: Tramwaj na Krakowskiej i Dietla znacznie ponad budżetem

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5