Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kto skieruje w przyszłość rogowską kolej wąskotorową?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kto skieruje w przyszłość rogowską kolej wąskotorową?
fot. FPKW
Trzy oferty wpłynęły w przetargu na opracowanie eksperckie kierunków rozwoju Kolei Wąskotorowej Rogów - Rawa - Biała. Kolej ta ma szansę stać się pełnoprawnym elementem systemu transportu w województwie.

Przetarg ogłosił przed miesiącem Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Jak informuje Polska Fundacja Kolei Wąskotorowych opiekująca się rogowską trasą, w postępowaniu wpłynęły trzy oferty:

  • Instytut Kolejnictwa, Infra - Centrum Doradztwa na kwotę 3 075 000,00 zł
  • DS Consulting na kwotę 873 300,00 zł
  • International Management Services, LPW na kwotę 2 150 040,00 zł
Zamawiający przeznaczył na realizację zadania kwotę 980 000 złotych, tak więc jedna oferta, złożona przez DS Consulting, mieści się w budżecie. Środki na ten cel pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Województwa Łódzkiego (własne środki) i pieniędzy unijnych - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Jak pisaliśmy, celem ekspertyzy ma być ocena obecnego stanu technicznego kolei, a następnie przeprowadzenie analizy wielokryterialnej w zakresie możliwości jej wykorzystania ze wskazaniem najbardziej efektywnego modelu funkcjonalnego wraz z długoterminową prognozą określającą nakłady finansowe na jej utrzymanie. Przeanalizowanych zostanie kilka wariantów inwestycyjnych, w tym takie w których wąskotorówka staje się pełnoprawnym elementem systemu transportowego w regionie.

Kolej Rogowska jest ostatnią czynną koleją wąskotorową w województwie łódzkim i zarazem najdłuższą czynną liną wąskotorową w Polsce (49 km). Przebiega przez teren siedmiu gmin, leżących na terenie trzech powiatów. Regularne przewozy pasażerskie były wykonywane w latach 1916-2001, a od 2002 r. wykorzystywana jest tylko w ruchu turystycznym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5