Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec w Pionkach?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-11 15:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto przebuduje dworzec w Pionkach?
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w ponowionym przetargu na przebudowę zabytkowego dworca Pionki, leżącego przy linii 26 Łuków – Radom. Wystartowało pięć firm.

Dworzec Pionki został wybudowany w 1925 r. w tzw. stylu dworkowym. Obiekt zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostanie historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostanie attyka dachowa. Zmieni się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie Sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostanie bezpośrednie otoczenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia wraz z podbudową. Położona zostanie kostka brukowa granitowa. Wybudowany zostanie podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj (11 maja) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć podmiotów. Korporacja Budowlana Darco Dariusz Żak wyceniła roboty na 10,587 mln zł, Texom na 12,296 mln zł, konsorcjum firm Winaks Hińcza i Agbud Usługi Budowlane – 13,460 mln zł, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Agad – 18,799 mln zł, A-Projekt – 20,352 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 7,834 mln zł brutto.

Jeśli PKP SA zwiększą budżet, to o wyborze zdecyduje cena, która jest jedynym kryterium. Na realizację prac przeznaczono 55 tygodni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Poprzedni przetarg został unieważniony. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 9,7 do 12,5 mln zł brutto, przy budżecie 7,8 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

Krok bliżej do inwestycji dworcowej w Dąbrowie Białostockiej

Przestrzeń

Krok bliżej do inwestycji dworcowej w Dąbrowie Białostockiej

Redakcja/inf. pras. 04 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5