Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-10 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na remont i przebudowę dworca Kraków Swoszowice. O zamówienie ubiega się dziewięć firm. Jednocześnie wciąż trwa przetarg miasta Krakowa i PKP PLK na przebudowę stacji oraz realizację węzła przesiadkowego po przeciwnej stronie od dworca.

Dworzec Kraków Swoszowice, leżący przy linii 94 Kraków Płaszów – Oświęcim, wg informacji projektowych został oddany w 1884 r. Dwukondygnacyjny obiekt do 1998 r. był wykorzystywany do obsługi pasażerów. W ramach prac ma zostać odtworzony pierwotny wygląd dworca. Przebudowane zostanie wnętrze – obiekt ponownie będzie obsługiwać podróżnych, a mieszkańcy zostaną wykwaterowani. Zagospodarowane zostanie otoczenie dworca. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

W czwartek 9 stycznia minął termin składania ofert. O zamówienie ubiega się dziewięć firm. Najtańszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Murdza z Miechowa, który wycenił prace na 9,457 mln zł brutto. Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud z Katowic zaproponowało 9,740 mln zł brutto, Merx z Białegostoku – 9,965 mln zł brutto, Grupa Fewaterm z Gromnika – 10,364 mln zł brutto, Berger Bau Polska z Wrocławia – 10,755 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic – 11,677 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych Cechini z Krynicy-Zdroju – 12,300 mln zł brutto, SKB SA z Białegostoku – 12,609 mln zł brutto, Strabag z Pruszkowa – 14,681 mln zł brutto.

Wszystkie oferty przekraczają budżet określony na kwotę 8,772 mln zł brutto. Jeśli zamawiający zwiększy środki, o wyborze zdecyduje cena. Na realizację przeznaczono 72 tygodnie.

Róqwnolegle trwa przetarg miasta Krakowa i PKP PLK na przebudowę stacji Swoszowice. Ma powstać przejście pod torami, a dodatkowo zostanie wytyczony nowy dojazd po drugiej stronie torów względem dworca. W ramach opcji przewidziano budowę parkingu przesiadkowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Kto pokieruje Biurem Polityki Mobilności?

Prawo & Finanse

Warszawa: Kto pokieruje Biurem Polityki Mobilności?

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2020

Kraków Swoszowice węzłem. Wspólna inwestycja PLK i miasta

Przestrzeń

Kraków Swoszowice węzłem. Wspólna inwestycja PLK i miasta

Witold Urbanowicz 26 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5