Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kto przebuduje dworce Nidzica, Olsztynek i Szczytno?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-25 16:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto przebuduje dworce Nidzica, Olsztynek i Szczytno?
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w kolejnym już przetargu na budowę dworca systemowego w Nidzicy oraz przebudowę dworców w Olsztynku i Szczytnie. Nie ma chętnych do przebudowy dworca w Olsztynku, a w pozostałych częściach oferty przekraczają budżet.

PKP SA prowadzą kolejny już przetarg na budowę i przebudowę dworców w województwie warmińsko-mazurskim. Zamówienie podzielone jest na trzy zadania – oddzielnie dla Olsztynka, Szczytna i Nidzicy.

W Olsztynku obecny budynek zostanie przebudowany na obiekt usługowy z salą wielofunkcyjną, natomiast obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do mniejszego, historycznego budynku toalet. Tym razem nie było żadnych ofert. PKP SA planowały przeznaczyć na ten cel 13,17 mln zł brutto.

Obecny budynek dworca w Nidzicy ma zostać wyburzony, a jego miejsce zajmie dworzec systemowy. O zamówienie ubiegają się dwie firmy. A-Projekt proponuje 16,98 mln zł brutto, a Fintech Construction z firmą Merx kwotę 19,25 mln zł brutto. PKP SA przeznaczyły na realizację zamówienia 11,57 mln zł brutto.

W Szczytnie projekt zakłada modernizację obiektu dworcowego, budynku WC oraz estetyzację wieży ciśnień. Dodatkowo planowane jest także wyburzenie rampy oraz wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania terenu. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usugowo-Produkcyjne Kim proponuje 34,44 mln zł burtto, Inwest-Service 21,60 mln zł brutto, A-Projekt 21,75 mln zł brutto, SKB 19,46 mln zł brutto, a konsorcjum firm Fintech Construction i Merx – 21,7 mln zł brutto. PKP SA planowały wydać 14,60 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Olsztyn Główny ponownie nie został uznany za zabytek

Przestrzeń

Dworzec Olsztyn Główny ponownie nie został uznany za zabytek

Witold Urbanowicz 21 stycznia 2019

Zakopane: Rusza przetarg na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu

Przestrzeń

Zakopane: Rusza przetarg na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2019

Pomiechówek będzie miał dworzec. Kolejne podejście (wizualizacje)

Przestrzeń

Pomiechówek będzie miał dworzec. Kolejne podejście (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 04 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5