Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-02 16:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert
fot. MJ
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rozpisał przetarg na obsługę linii autobusowych w tym mieście. Podzielone na dwa pakiety zamówienie to łącznie 2,2 mln wozokilometrów. Jest przewidziany na siedem lat. W sumie wpłynęło osiem ofert.

Oferenci wybrani w obu częściach zamówienia będą zobowiązani świadczyć usługi od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2027 r. Pierwszy z pakietów dotyczy ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Do realizacji zamówienia potrzeba min. 19 autobusów 12-metrowych, w tym dwa rezerwy.

Drugi z pakietów jest nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów. Do obsługi potrzeba min. 23 autobusów klasy midi (min. 9,5 m długości), w tym dwa wozy rezerwy.

O wyborze decyduje cena. W obu częściach zamówienia zawarto opcję, która polega na tym, że w zależności od potrzeb organizator może zwiększyć, lub zmniejszyć wymiar usługi o 10 proc. w stosunku do zrealizowanej pracy w poprzednim roku. Przez cały okres obowiązywania umowy liczba wozokilometrów nie może być jednak mniejsza o więcej niż 20 proc. i większa o więcej niż 10 proc. niż zadeklarowane w przetargu.

W sumie na realizację zamówienia Elbląg przeznaczył 100,555 mln zł, w tym 46,494 mln zł na pakiet nr 1 i 54,061 mln zł na pakiet nr 2. W postępowaniu wpłynęło osiem ofert. Pięć z nich dotyczy pakietu nr 1. PKS Elbląg oferuje 44,380 mln zł. Arriva Bus Transport wyceniła ten pakiet na 60,404 mln zł brutto. Konsorcjum FES Instalacje, FES Trading i Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Elbląg zaoferowało kwotę 69,930 mln zł. Dolnośląskie Linie Autobusowe zaproponowały 71,400 mln zł. Konsorcjum Meteor, Irex i Irex-2 proponuje 73,105 mln zł.

O zamówienie przewidziane w pakiecie nr 2 ubiegają się trzy podmioty. Konsorcjum PKS w Grodzisku Maz. i PKS w Gostyninie proponuje 62,748 mln zł. Mobilis wycenił ten pakiet na 76,944 mln zł. Konsorcjum PKS Tarnobrzeg, Makropol Transport Krajowy i Zagraniczny z Mielca oraz Usługi Transportowe Przewóz Osób i Ładunków z Trzęsówki zaoferowało za plakiet 2 kwotę 80,559 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5