Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kto będzie wozić pasażerów w Tczewie?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-19 12:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto będzie wozić pasażerów w Tczewie?
fot. UM Tczew
Świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej w Tczewie w latach 2023 – 2033. Zamawiający wymaga co najmniej 25 pojazdów, w tym min. osiem elektrycznych.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych przy wykorzystaniu 25 autobusów, w tym co najmniej ośmiu elektrycznych – z podziałem na trzy grupy. Zamawiający nie narzuca Wykonawcy liczby niezbędnych autobusów rezerwowych. Długość pojazdów powinna zawierać się od 9,51 m do 18,5 m. Wymagane są nowe autobusy, wyprodukowane w 2023 r. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w kasowniki, monitoring, system informacji pasażerskiej.

Autobusy elektryczne mają być przystosowane do ładowania pantografem odwróconym oraz za pomocą wtyczki (plug-in). Zasięg pojazdu określono na 200 km. Zamawiający udostępni wykonawcy ładowarkę dwustanowiskową o mocy 2 x 450 kW do szybkiego ładowania autobusów zeroemisyjnych w obrębie tczewskiego węzła integracyjnego do odpłatnego korzystania przez wykonawcę. Przeowźnik jest zobowiązany do wyposażenia eksploatowanej przez siebie zajezdni w stacje wolnego ładowania

Okres świadczenia usługi przypada na okres od września 2023 r. do sierpnia 2033 r.. Liczbę wozokilometrów określono na 14 652 500 – to jest ok. 1,465 mln rocznie. Zamawiający zastrzega sobie w każdym roku możliwość zmniejszenia liczby wozokilometrów – nie więcej niż o 15% lub zwiększenia – nie więcej niż o 5% .

Termin składania ofert mija 4 lutego. O wyborze decydują cena (60%), ukształtowanie podłogi (20%), unifikacja autobusów w dwóch grupach (20%).

Obecnie w Tczewie funkcjonuje dziesięć linii autobusowych. Usługi wykonuje PA Gryf.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Poznań z dofinansowaniem na 25 autobusów wodorowych

Komunikacja

MPK Poznań z dofinansowaniem na 25 autobusów wodorowych

Redakcja 19 stycznia 2022

W Tczewie już nie Meteor a Gryf

Komunikacja

W Tczewie już nie Meteor a Gryf

Przemysław Farsewicz 27 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5