Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ksawerów wybrał wykonawcę remontu tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-07-24 09:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ksawerów wybrał wykonawcę remontu tramwaju
Fot. Kasper FiszerTramwaj w Pabianicach
Połączenie tramwajowe z Łodzi do Pabianic najprawdopodobniej zostanie wznowione w październiku. Władze Ksawerowa zwiększyły bowiem budżet na remont sieci trakcyjnej i wybrały wykonawcę robót, który na ich realizację ma czas do końca września. Ta sama firma odpowiada za prace prowadzone na terenie Pabianic. Planowo ukończy je 6 października.

Urząd Miejski w Pabianicach opublikował szczegółowy harmonogram wymiany sieci trakcyjnej na swoim odcinku trasy tramwajowej do Łodzi. Jak informowaliśmy już wielokrotnie, ruch na linii jest obecnie zawieszony. Jego przywrócenie ma być możliwe 7 października – dzień wcześniej wykonawca robót, krakowski Progreg, planuje zakończyć montaż przewodu jezdnego, co jest ostatnim zaplanowanym etapem inwestycji.

Ksawerów zwiększa budżet na niezbędny remont

Według dokumentu przygotowanego przez Progreg, a zaakceptowanego przez naczelnika Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji UM Pabianice Andrzeja Różańskiego, do 30 lipca przygotowany ma zostać projekt nowej sieci trakcyjnej. W ciągu tygodnia wykonawca chce uzyskać akceptację zamawiającego i łódzkiego MPK, a następnie zacząć roboty. Do końca sierpnia zrealizowane mają zostać wszelkie prace demontażowe i montaż konstrukcji wsporczych.

Wznowienie komunikacji tramwajowej do Pabianic będzie możliwe także dzięki decyzji gminy Ksawerów o przeprowadzeniu remontu sieci na swoim odcinku trasy pomimo znacznego wzrostu kosztów względem pierwotnych oczekiwań małego samorządu. Tamtejszy urząd gminy zamierzał przeznaczyć na roboty 140 tys. zł. Jedyna oferta złożona w przetargu była jednak przeszło dwukrotnie droższa.

Pabianice z kolejnym zamówieniem ws. robót

W zeszłym tygodniu informowaliśmy już, że gmina Ksawerów zamierzała zaakceptować propozycję oferenta. Ostatecznie w piątek rozstrzygnięto postępowanie, przyznając zamówienie Progregowi. Ten sam podmiot wykona więc roboty na całym odcinku od granicy Łodzi do pabianickiej pętli u zbiegu ulic Łaskiej i Wiejskiej (za wyjątkiem fragmentu od pętli Duży Skręt do Dworu Kapituły Krakowskiej, na którym sieć nie wymaga wymiany). Jak wynika z komunikatu o wyniku ksawerowskiego przetargu podpisanego przez wójta gminy Adama Topolskiego, wartość prac wyniesie ostatecznie niecałe 320 tys. zł.

Choć oba samorządy wybrały już wykonawcę robót, nie kończy się seria postępowań związanych z awaryjnym remontem. Pabianice poszukują bowiem w trybie zamówienia ofertowego podmiotu realizującego nadzór inwestorski w specjalnościach konstrukcyjno-budowlanej i elektroenergetycznej. Oferty w tej sprawie przyjmowane są do najbliższego czwartku.

Remont sieci zmniejsza wartość projektu unijnego

Wciąż nie wiadomo natomiast, jaki będzie wynik konkursu projektów transportowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jednym ze zgłoszonych projektów jest kompleksowa modernizacja infrastruktury – za wyjątkiem wymiany sieci trakcyjnej, która będzie prowadzona w najbliższych miesiącach. Zmniejsza to sumaryczną wartość projektu o ok. 1 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ŁIPT: Łódzkie tramwaje podmiejskie zasługują na ratunek

Komunikacja

ŁIPT: Łódzkie tramwaje podmiejskie zasługują na ratunek

Roman Czubiński 23 lipca 2017

Łódź: Od niedzieli wymiana torów także na Kopernika

Komunikacja

Łódź: Od niedzieli wymiana torów także na Kopernika

Roman Czubiński 22 lipca 2017

Zarząd MPK: Jeśli podwyżka stawki, to razem z restrukturyzacją

Prawo & Finanse

Zarząd MPK: Jeśli podwyżka stawki, to razem z restrukturyzacją

Roman Czubiński 21 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5