Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

K. Pawłowicz o opłatach za wjazd do centrów: Dość tyranii ekologów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-10 10:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

K. Pawłowicz o opłatach za wjazd do centrów: Dość tyranii ekologów
fot. Martyn Janduła
Sejm proceduje teraz ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dokument umożliwi miastom tworzenie stref czystego powietrza z opłatami za wjazd w wysokości do 30 zł dziennie. Przeciwko przepisom niespodziewanie protestuje Krystyna Pawłowicz. – Dość tyranii „ekologów”. – Ten, kto wprowadzi opłaty za wjazd do centrów miast – utrudni życie milionom Polaków, narazi na wysokie koszty – pisze Pawłowicz.

Ustawa o elektrombilności i paliwach alternatywnych jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie3. Dokument ten zawiera ciekawe regulacje w sprawie ruchu samochodowego. W myśl procedowanych przepisów miasta będą mogły tworzyć tzw. strefy czystego powietrza w celu przeciwdziałania smogowi. Wjazd samochodem do takiej strefy wiązałaby się opłatą w wysokości do 30 zł dziennie. Zwolnione z opłat byłyby auta elektryczne, wodorowe i na gaz ziemny oraz oczywiście mieszkańcy takiej strefy.

Dokument, przyjęty przez rząd, nie oznacza automatycznie, że takie strefy się w miastach automatycznie pojawią. Ich powstanie będzie decyzją samorządu. Pomysły, które znalazły się w ustawie, budzą jednak już teraz sporo emocji.

Krytyka proponowanych przepisów zaczęła płynąć z zaskakujących stron. – Ten, kto wprowadzi opłaty za wjazd do centrów miast – utrudni życie milionom Polaków, narazi na wysokie koszty i utrudnienia przy załatwianiu podstawowych życiowych spraw, utrudni dowozy do lekarzy, do pracy, do urzędów, niepełnosprawnych i osoby z dziećmi narazi na duże wydatki, da kolejne przywileje bogatym, których stać na bardzo drogie samochody elektryczne – ten przegra wybory! – pisze na swoim facebooku Krystyna Pawłowicz, która najwyraźniej zapomina, że projekt ustawy jest rządowy, a jego celem jest właśnie promocja samochodów elektrycznych.

Krystyna Pawłowicz prognozuje, że po ewentualnym wprowadzeniu stref podrożeją taksówki, towary i wszystkie usługi w centrach miast. – Dość tyranii „ekologów” utrudniających i podrażających i tak wysokie koszty życia w miastach zwykłym ludziom, którzy dzięki ”Dobrej Zmianie” mogli odbić się od dna. Drażnienie ludzi kolejnymi utrudnieniami i opłatami zawsze w historii źle się kończyło – mówi Pawłowicz.

AKTUALIZACJA 11.01.2018 r.


W czwartek 11 stycznia Sejm przyjął ustawę o elektromobilności. Wykreślono jednak przepis umożliwiający miastom tworzenie stref czystego powietrza z opłatą za wjazd w wysokości do 30 zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nie będzie stref z opłatą za wjazd. Posłowie się wystraszyli

Komunikacja

Nie będzie stref z opłatą za wjazd. Posłowie się wystraszyli

Witold Urbanowicz 11 stycznia 2018

W Polsce powstaną za chwilę strefy czystego transportu? Wątpię

Felietony i komentarze

W Polsce powstaną za chwilę strefy czystego transportu? Wątpię

Jakub Dybalski 05 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5