Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Krosno kupi autobusy od Volvo, Autosana i MMI

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-02-20 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krosno kupi autobusy od Volvo, Autosana i MMI
fot. Komiksiarz, lic. CC BY-SA 3.0
Gmina Miasto Krosno poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu na 21 autobusów różnych długości. Wielkiej walki o zamówienia nie było, bo w każdej z trzech części przetargu złożono tylko jedną ofertę.

Przetarg rozpisano jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Był podzielony na trzy części. Pierwsza dotyczyła 11 autobusów hybrydowych o długości ok. 10 m, druga to 9 autobusów podobnej długości, ale już ze standardowymi silnikami, trzecia to dwa krótkie pojazdy (6,5–8,5 metra).

W każdej z części złożono po jednej ofercie i każda z nich zmieściła się w kosztorysie zamawiającego. Autobusy hybrydowe dostarczy Volvo, które zarobi na tym 19 414 197 zł brutto (zaplanowano na tę część ok. 19,75 mln zł). Autobusy o standardowym napędzie dostarczy Autosan za 8 550 960 zł brutto (Krosno planowało wydać ok. 8,85 mln zł). Dwa krótkie pojazdy dowiezie do Krosna MMI za 1 520 280 zł brutto (planowany budżet ok. 1,56 mln zł).

Choć wszystkie oferty spełniły założenia zamawiającego, to do Krosna nie trafią autobusy, które całkowicie odpowiadają marzeniom urzędników, bo żadna z ofert nie otrzymała wszystkich możliwych punktów.

W przypadku autobusów hybrydowych urzędnicy punktowali m.in. magazynowanie energii w superkondensatorach, a tych Volvo nie zaproponowało. Zarówno autobusy od Volvo, jak i z Autosana i MMI nie będą spełniały najwyżej punktowanych norm jeśli chodzi o zużycie paliwa, a te ostatnie nie będą miały całkowicie płaskiej podłogi.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris sprzedał w 2017 r. 1397 autobusów. W tym ma być 1550

Prawo & Finanse

Solaris sprzedał w 2017 r. 1397 autobusów. W tym ma być 1550

Jakub Dybalski 06 lutego 2018

Volvo wkroczy do Krakowa z autobusami 7900 Hybrid

Przestrzeń

Volvo wkroczy do Krakowa z autobusami 7900 Hybrid

Redakcja 19 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5