Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kristianstad kupuje elektryczne Solarisy, w tym 15-metrowe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
29-09-2023
Ostatnia modyfikacja:
29-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris Bus&Coach

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Kristianstad kupuje elektryczne Solarisy, w tym 15-metrowe
fot. Solaris Bus & Coach
Szwedzki przewoźnik VR Kristianstad podpisał umowę na dostawę 23 autobusów elektrycznych marki Solaris. Na zamówienie składa się 20 pojazdów niskowejściowych Urbino 15 LE electric oraz 3 autobusy niskopodłogowe Urbino 12 electric. Będą to pierwsze bezemisyjne autobusy Solarisa w Kristianstad.

Firma Solaris Bus & Coach podpisała właśnie kolejny kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych. Do grona miast inwestujących w transport bezemisyjny dołączyło szwedzkie Kristianstad. W ramach umowy przewoźnik VR zamówił łącznie 23 elektryczne autobusy z rodziny Solaris Urbino, w tym 20 sztuk modelu Urbino 15 LE electric oraz 3 sztuki Urbino 12 electric. Wprowadzenie tych nowych i zaawansowanych technologicznie pojazdów do floty będzie stanowiło kamień milowy w kierunku eliminacji emisji szkodliwych substancji oraz poprawy jakości powietrza w mieście. Solaris dostarczy zamówione pojazdy już w lipcu przyszłego roku.

Urbino 15 LE electric to autobus elektryczny przeznaczony zarówno do obsługi linii miejskich, jak i do połączeń międzymiastowych. Pojazd wyposażony zostanie w baterie o pojemności ponad 550 kWh, zapewniające maksymalną autonomię oraz wydajność. Urbino 12 electric to z kolei najbardziej popularny w bezemisyjnej ofercie Solarisa niskopodłogowy elektryczny autobus miejski. 12-metrowy model będzie posiadał baterie o pojemności ponad 400 kWh. Magazyny energii w obu modelach będą ładowane mocą 130 kW poprzez złącze plug-in.

Pojazdy dla Kristianstad będą przyjazne dla osób o ograniczonej mobilności. Na pokładzie zarówno Urbino 15 LE electric, jak i Urbino 12 electric przewoźnik zapewnił dwie rampy dla osób niepełnosprawnych, a także miejsca dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi. Dodatkowym atutem pojazdów będzie oświetlenie RGB w technologii LED, umożliwiające zmianę koloru na zielony, które nada wnętrzu nowoczesny wygląd. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zapewni system monitoringu oraz rozwiązanie eMirror, czyli kamery zamontowane w miejscu tradycyjnych lusterek, co znacząco poprawia widoczność podczas prowadzenia pojazdu.

Marka Solaris ugruntowuje swoją pozycję europejskiego lidera bezemisyjnych rozwiązań dla transportu publicznego. Kristianstad będzie kolejnym szwedzkim miastem z bateryjnymi pojazdami marki Solaris. – Każde nowe miasto decydujące się na inwestycję w bezemisyjne pojazdy Solaris to kolejne świadectwo zaufania w jakość produktów naszej marki. Cieszymy się, że to my możemy być partnerem w zmianie oblicza lokalnego transportu na ten bardziej zrównoważony” – mówił Olivier Michard, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, Marketingu i After Sales w Solaris Bus & Coach.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5