Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Krakowska spółka znowu próbuje wyleasingować autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-10-20 11:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krakowska spółka znowu próbuje wyleasingować autobusy
fot. MPK Wrocław
Firma KrakTransRem, należąca do MPK Kraków, ponawia przetarg na ośmioletni leasing 10 autobusów o długości ok 12 m. Zamawiający preferuje pojazdy z napędem hybrydowym. Wartość zamówienia szacowana jest na 15,629 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa realizowana w formie leasingu finansowego 10 sztuk nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Wymagana długość to 11,8-13,5 m. Łączna liczba miejsc ma odpowiadać klasie homologacyjnej pojazdu, przy czym wymaganych jest min. 40 pełnoprawnych miejsc siedzących. Dopuszczone układy drzwi to 2-2-0 lub 1-2-0. Autobus ma być niskopodłogowy – z dopuszczeniem schodka za drugimi drzwiami. Maksymalna wysokość progu, przy zastosowaniu przyklęku, to 340 mm. W pojeździe ma znaleźć się silnik wysokoprężny o mocy maksymalnej 190-265 kW. Wymagane są klimatyzacja, układ ogrzewania o mocy min. 30 kW, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 listopada. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej osiem autobusów miejskich. O wyborze zdecydują cena (70%), kryteria techniczne (30%). Pod uwagę brane będą gwarancja, liczba miejsc siedzących, długość pojazdu, wyposażenie autobusu w systemy bezpieczeństwa: aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu, efektywna szerokość pierwszych drzwi, moment maksymalny silnika, zastosowanie napędu hybrydowego, sposób otwarcia drzwi.

Na dostawy przeznaczono sześć miesięcy. Okres leasingu każdego pojazdu ustalono na 96 miesięcy (osiem lat), licząc od daty odbioru danego pojazdu. Ustalono oprocentowanie w postaci stopy Wibor 3M plus marża nie większa niż 3%. Po zapłacie ostatniej raty leasingowej autobusy przechodzą na zamawiającego.

KrakTransRem zajmuje się „licencjonowaną obsługą połączeń autobusowych dla firm i instytucji w obszarze miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej”. Spółka należy do krakowskiego MPK. W tym roku spółka wybrała już dostawcę w formie leasingu 12 autobusów, w tym trzech przegubowych. Wygrało konsorcjum Solaris i Pekao Leasing, które pokonało droższą ofertę złożoną przez firmy EvoBus i Millenium Leasing.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nie było ofert w przetargu na autobusy dla KrakTransRem

Komunikacja

Nie było ofert w przetargu na autobusy dla KrakTransRem

Jakub Madrjas 05 października 2021

Kraków wybrał dostawcę autobusów w ramach leasingu

Komunikacja

Kraków wybrał dostawcę autobusów w ramach leasingu

Witold Urbanowicz 21 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5