Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Krakowska spółka z zamówieniem na miejskie autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-17 11:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krakowska spółka z zamówieniem na miejskie autobusy
fot. MPK Kraków
Firma KrakTransRem, należąca do MPK Kraków, ogłosiła przetarg na leasing 12 autobusów. Pojazdy powinny zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa realizowana w formie leasingu finansowego 12 sztuk nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym 3 sztuk autobusów przegubowych i 9 sztuk autobusów standardowych. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia autobusy standardowe mają mieć długość 11,8-13,5 m. Pojemność określono na min. 80 pasażerów, w tym 27-39 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. W pojeździe powinien znaleźć się silnik o mocy 180-250 kW. Wymagana jest niska podłoga na całej długości, z wejściem na wysokości maks. 340 mm.

Jeżeli chodzi o pojazdy przegubowe, to ich długość określono na 17,5-18,75 m, a pojemność – na min. 140 pasażerów, w tym 38-45 na miejscach siedzących. W pojazdach przegubowych przewidziano silniki o mocy 230-285 kW. Wymagany układ drzwi to 2-2-2-2. Wymagana jest niska podłoga na całej długości, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Wszystkie pojazdy mają być klimatyzowane i wyposażone w porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 marca. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 10 autobusów miejskich, w tym 3 autobusy przegubowe. O wyborze decydują cena (75%) oraz kryteria techniczne (25%). Pod uwagę brane będą gwarancja całopojazdowa, liczba miejsc, wyposażenie pojazdu w układ rekuperacji energii hamowania, wyposażenie autobusu w systemy bezpieczeństwa aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu, liczba skrzyni biegów, sposób otwierania drzwi.

Pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy. Okres leasingu ustalono na 96 miesięcy (osiem lat). Opłata własna ustalona została na 5,6 mln zł, a oprocentowanie – stopa Wibro 3M plus marża (max 2%). Po zapłacie ostatniej raty leasingowej autobusy przechodzą na zamawiającego.

KrakTransRem zajmuje się „licencjonowaną obsługą połączeń autobusowych dla firm i instytucji w obszarze miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej”. Spółka należy do krakowskiego MPK.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rowerowa pętelka przy Trasie Pojezierzy Zachodnich

Przestrzeń

Rowerowa pętelka przy Trasie Pojezierzy Zachodnich

Redakcja 17 lutego 2021

MAN wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu

Przestrzeń

MAN wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu

Witold Urbanowicz 17 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5