Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-22 12:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów
fot. UM Wrocław
MPK Wrocław częściowo rozstrzygnęło przetarg na konserwację i utrzymanie w sprawności 479 zwrotnic tramwajowych, naprawy bieżące infrastruktury torowej, obsługę techniczna i usuwanie awarii infrastruktury torowej.

Zamówienie dotyczące konserwacji torów i zwrotnic podzielone jest na dwa obszary. Termin składania ofert minął przed Wigilią. MPK Wrocław wycenił usługę na 45,1 mln zł, w tym 22,6 mln zł na zadanie I (rejon A + oznakowanie zwrotnic kodami QR w całym mieście) i 22,5 mln zł na zadanie II (rejon B).

W części I wystartowały trzy firmy, a w części II – dwie. W każdej z części o wyborze zdecydują cena (60%) i okres gwarancji (40%). Wrocław rozstrzygnął drugą część, dotyczącą północno-wschodnich rejonów miasta. Wygrała firma ZUE z ofertą na kwotę 22,844 mln zł.

Wykonawcy muszą posiadać co najmniej 16 pracowników na stanowiskach robotniczych, w tym sześciu spawaczy oraz trzy osoby posiadające uprawnienia SEP. Zamówienie obejmuje lata 2021-2023.

Oddzielnie MPK rozstrzygnęło postępowanie na konserwację i utrzymanie w pełnej sprawności technicznej sieci trakcyjnej tramwajowej i wyposażenia towarzyszącego w przyszłym roku. Zadanie obejmuje też dodatkowe prace: malowanie 50 słupów bez piaskowania i dziesięciu z piaskowaniem. W ramach opcji zamówienie może być rozszerzone o lata 2022 i 2023. Wygrał wrocławski Zakład Sieci i Zasilania z oferta na kwotę 4,349 mln zł brutto. Była to droższa propozycja, ale oferta konkurenta została odrzucona.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]

Przestrzeń

Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2021

Wrocław: Jakie inwestycje w planie na 2021 r.?

Przestrzeń

Wrocław: Jakie inwestycje w planie na 2021 r.?

Witold Urbanowicz 21 stycznia 2021

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5