Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: ZUE zajmie się utrzymaniem infrastruktury tramwajowej do 2022 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-09-06 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZUE SA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: ZUE zajmie się utrzymaniem infrastruktury tramwajowej do 2022 r.
fot. Anna Duda, UM Kraków
Grupa ZUE podpisała dwie umowy z Zarządem Dróg Miasta Krakowa na utrzymanie, konserwację i naprawę torowisk tramwajowych oraz infrastruktury tramwajowej w zakresie elektroenergetyki trakcyjnej w latach 2019-2022. Wartość kontraktów to odpowiednio 56 mln zł netto (68,9 mln zł brutto) oraz 40,8 mln zł netto (50,2 mln zł brutto). Obie umowy obejmują okres od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r.

W zakres pierwszej umowy wchodzi utrzymanie, konserwacja i naprawy torowisk tramwajowych, wykonywanie przeglądów okresowych torowisk oraz napraw awaryjnych. Podpisana umowa obejmuje łącznie długość ok. 194 km pojedynczego toru.

W ramach drugiej umowy spółka zajmie się utrzymaniem, konserwacją i naprawami sieci trakcyjnej, napędów, sterowań i ogrzewań zwrotnic, elementów detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacji trakcyjnych i układu kablowego. Będzie też prowadzić Dyspozycję Systemu Zasilania i wykonywać okresowe kontrole infrastruktury tramwajowej.

– Cieszymy się z podpisania kolejnych umów na utrzymanie infrastruktury tramwajowej w Krakowie. Za jej utrzymanie odpowiadamy już od 14 lat. Cenimy sobie tego rodzaju kontrakty, pozwalające na długofalowe planowanie prac zarówno po stronie wykonawcy jak i zamawiającego, z korzyścią dla ostatecznego beneficjenta, czyli użytkowników infrastruktury. Aktualny portfel zamówień Grupy ZUE wynosi ok. 1,5 mld zł. Oczekujemy również na rozstrzygnięcia przetargów o wartości ok. 619 mln zł i kontynuujemy rozbudowę portfela zamówień w sposób selektywny, z uwzględnieniem ryzyk branżowych i zwiększając udział w portfelu kontraktów miejskich – powiedział Wiesław Nowak, prezes zarządu ZUE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5