Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Kraków: ZUE przebuduje trasę na Bronowice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-12 10:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: ZUE przebuduje trasę na Bronowice
fot. Obbie, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsRóg ulic Bronowickiej i L. Rydla w Krakowie
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy i trasy tramwajowej w ciągu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej do pętli Bronowice przy Rydla. Zamówienie trafi do ZUE, które ma 12 miesięcy na przeprowadzenie prac.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z torowiskiem tramwajowym, siecią trakcyjną i kolidującą infrastrukturą techniczną. Pracami będzie objęty odcinek od skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Karmelickiej i Królewskiej (wraz z tarczą skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Rydla wraz z pętlą tramwajową Bronowice. Zakres robót obejmuje wykonanie m.in.: układu drogowego i torowego, węzła rozjazdowego, sterowania i ogrzewania zwrotnic, odwodnienia drogi i torowiska, sieci trakcyjnej wraz z kablami trakcyjnymi, oświetlenia ulicznego, przebudowę i zabezpieczenie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, sygnalizacji świetlnej na pięciu skrzyżowaniach, tablic informacji pasażerskiej, zabezpieczenie i przebudowę sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, zieleni, małej architektury oraz docelowej organizacji ruchu.

Oferty poznaliśmy pod koniec marca. O zamówienie ubiegała się firma Trakcja PRKiI, która oferuje cenę 75,76 mln zł brutto. Natomiast ZUE zaoferował 76,99 mln zł brutto. Po wyroku KIO tańszy wykonawca został jednak wykluczony i wczoraj (11 lipca) oficjalnie postępowanie rozstrzygnięto na korzyść ZUE.

Na realizację przewidziano 12 miesięcy. ZUE zadeklarowało przejezdność torowiska w ciągu 10 miesięcy od przekazania terenu budowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto utrzyma torowiska tramwajowe w Krakowie?

Przestrzeń

Kto utrzyma torowiska tramwajowe w Krakowie?

Witold Urbanowicz 27 czerwca 2018

Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla

Przestrzeń

Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla

Witold Urbanowicz 15 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5