Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-08-13 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej
wiz. Zarząd Zieleni Miejskiej
Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej
Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej
Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej
Trwają prace nad projektem przebudowy ul. Krupniczej. Gotowa jest koncepcja zagospodarowania, która została zaakceptowana przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa ulicy, wraz z jej zielonym zagospodarowaniem, rozpocznie się w przyszłym roku, po modernizacji sieci przez MPEC.

Koncepcja przebudowy ulicy zakłada, między innymi, nasadzenie dwudziestu drzew, których do tej pory tam nie było. Planowane jest również zazielenienie otoczenia poprzez wykorzystanie pnączy i krzewów. W koncepcji uwzględniono rozwiązania przeciwdziałające zmianom klimatu, wpisujące się w rekomendacje Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Są to: inteligentny system retencjonowania wody opadowej w specjalnych podziemnych zbiornikach, która mogłaby być potem wykorzystywana do podlewania roślin.

Sama ulica nie tylko zyska zieleń, ale i stanie się tzw. woonerfem, czyli przestrzenią, w której piesi będą mieć pierwszeństwo. Ruch samochodowy zostanie utrzymany, ale będzie w znacznym stopniu uspokojony.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego ponownie zgłoszono projekt „Zielona Krupnicza”. Ze względu na to, że działania są już prowadzone, Zarząd Dróg Miasta Krakowa musiał go odrzucić. Ideą Budżetu Obywatelskiego nie jest finansowanie inwestycji już trwających, lecz realizowanie nowych pomysłów mieszkańców. Ponadto realizacja projektów zgłaszanych do BO musi zamknąć się w ciągu roku, co w przypadku tak dużych inwestycji, jak „Zielona Krupnicza”, nie jest możliwe.

Obecnie Zarząd Zieleni Miejskiej opracowuje projekt budowlany „Zielonej Krupniczej”. Jest on uzgadniany z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, m.in. w związku z przebudową sieci ciepłowniczej. Projekt ten jest złożony i wymaga wielu uzgodnień z dysponentami sieci.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5