Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-03 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg
mat. ZIM Kraków
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na projekt nowej trasy tramwajowej, łączącej pętlę Krowodrza Górka z Azorami, gdzie przewidziano węzeł przesiadkowy. W sumie powstać ma blisko 2 km nowego torowiska.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla linii tramwajowej os. Krowodrza Górka – Azory wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych (pozwolenie na budowę bądź o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej). Wykonawca będzie musiał też odpowiadać na pytania wykonawców w zakresie dokumentacji projektowej w przyszłym przetargu na roboty budowlane.

Nowa linia będzie prowadzić od istniejącego węzła Krowodrza Górka wzdłuż Opolskiej w kierunku zachodnim, po południowej stronie ulicy. Od Mehoffera do Weissa torowisko będzie prowadzić szerokim pasem zieleni wzdłuż nasypu drogowego. W rejonie węzła Weissa i Opolskiej przewidziano węzeł rozjazdowy. Torowisko, przeznaczone do ruchu liniowego, będzie następnie prowadzić w kierunku południowym do projektowanej zadaszonej pętli autobusowo-tramwajowej Azory w formie krańcówki z rozjazdami trapezowymi. Pod wiaduktem w ciągu ul Opolskiej zaprojektowano wyprowadzenie torowiska technicznego z rozjazdami trapezowymi w kierunku północnym. Łączna długość trasy to 1,925 m (4,583 m toru pojedynczego). W rejonie pętli tramwajowo-autobusowej Azory przewidziano parking przesiadkowy.

Termin składania ofert mija 8 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz wydłużenie podstawowego okresu rękojmi na dokumentację projektową (40%). Dokumentacja wraz z decyzjami ma zostać przekazana w ciągu 24 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5