Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków zainstaluje smarownice, by wyeliminować „piski” tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-26 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków zainstaluje smarownice, by wyeliminować „piski” tramwajów
fot. KlausFoehl, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Zarząd Dróg Miasta Krakowa prowadzi przetarg na montaż urządzeń do automatycznego smarowania szyn na łukach w sześciu lokalizacjach sieci tramwajowej. Zadaniem urządzeń jest eliminacja uciążliwych dźwięków, a także zmniejszenie zużycia torowisk.

Przedmiotem przetargu jest montaż urządzeń do automatycznego smarowania szyn w łukach torowych. Smarownice muszą zapewniać ciągłe smarowanie szyn na całej długości łuków torowych w celu wyeliminowania hałasu („pisku”) powstającego podczas przejazdu wagonu tramwajowego oraz przeciwdziałania zużyciu szyn.

Urządzenia muszą być zaopatrzone w smar biodegradowalny, niepowodujący wydłużenia drogi hamowania pojazdów szynowych. Ponadto mają posiadać niezależny system zasilania (np. panele fotowoltaiczne) o wydajności zapewniającej funkcjonowanie urządzenia w warunkach atmosferycznych występujących na terenie Polski.

W sumie wskazano sześć lokalizacji. Urządzenia powinny pojawić się na pętlach Wzgórza Krzesławickie, Cichy Kącik, Piasta Kołodzieja i Mistrzejowice – montaż urządzeń dla smarowania szyn na pętli zewnętrznej i wewnętrznej oraz łukach wyjazdowych. Ponadto wskazano łuki torowe w obydwu kierunkach: al. Andersa – Broniewskiego (w rejonie DH Wanda), a także w obrębie węzła rozjazdów Wielicka – Nowosądecka (łącznie z łukami od ulicy Siostrzanej).

Termin składania ofert mija 1 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz długość oferowanego okresu gwarancji (40%). Wyznaczono krótki termin na realizacje prac – do końca września 2019 r. Zamawiający preferuje wykonanie prac bez wstrzymywania ruchu (ale jednocześnie nie wyklucza przerw w ruchu).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5