Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków z ofertami na przebudowę torowiska w al. Solidarności

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-07 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków z ofertami na przebudowę torowiska w al. Solidarności
fot. Google Street Map
Zarząd Dróg Miasta Krakowa otworzył oferty w przetargu na dokumentację projektową na przebudowę odcinka torowiska w ciągu al. Solidarności w Nowej Hucie. Torowisko w tym miejscu jest już mocno wyeksploatowane, czego efektem są ograniczenia prędkości.

Przedmiotem ogłoszonego przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwoleń na przebudowę torowiska tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Wykonawca musi też uzyskać decyzję środowiskową.

Do dokumentacji przetargowej załączona jest koncepcja przebudowy. Zgodnie z nią torowisko będzie przebudowane na długości ok. 1285 m, wprowadzona zostanie zielona podbudowa. Zaplanowano też wykonanie nowej nawierzchni jezdni w ciągu al. Solidarności i przebudowę skrzyżowania z Bulwarową. Obecny układ przypomina wydłużone rondo. Po przebudowie ma być normalne skrzyżowanie, z przejazdem na wprost w ciągu Bulwarowej. Po wschodniej stronie skrzyżowania zaplanowano nową parę przystanków.

Dzisiaj (7 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans Stanisław Albricht proponuje 543,7 tys. zł brutto, a Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu – 1,279 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosi 1 mln zł brutto, a o wyborze decydują cena (60%) oraz długość okresu gwarancji (40%). Na realizację umowy przeznaczono siedem miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5