Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju w ciągu ATW. W tunelu albo bez sieci

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-03 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju w ciągu ATW. W tunelu albo bez sieci
fot. WU
Kraków rozpisał przetarg na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej w ciągu Alei Trzech Wieszczów, łączącej Nowy Kleparz i plac Inwalidów. Analizie podlegać będzie kilka wariantów trasowania z licznymi podwariantami. Zamawiający nie wyklucza tunelu z podziemnymi przystankami. Dla wariantów naziemnych – i w razie konieczności także i podziemnego – założono brak sieci trakcyjnej.

Przedmiotem zamówienia jest wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – plac Inwalidów. Zgodnie z założeniami nowa trasa miałaby prowadzić w ciągu alei Słowackiego, będącej częścią tzw. Alei Trzech Wieszczów. To w sumie ok. 850 m torowiska. Analizowanych będzie kilka wariantów w zakresie usytuowania torowiska. Szczegółowo o różnych wariantach pisaliśmy tutaj.

W środę 3 lutego minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Konsorcjum MP, Mosty Kraków i Mosty Katowice wyceniły opracowanie na 934,8 tys. zł brutto, Sweco Polska – na 947,7 tys. zł, a Fehlings Krug Polska – 1,445 mln zł. To więcej niż zakłada budżet, określony na 800 tys. zł.

O wyborze zdecydują cena (55%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (45%). Na całość zamówienia przeznaczono 70 tygodni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5